AKP Seçim Beyannamesi Pazar Günü Açıklanacak

AKP Seçim Beyannamesi Pazar Günü Açıklanacak

Başbakan Erdoğan, AKP Seçim Beyannamesinin Pazar Günü Açıklanacağını Söyledi.

AKP Seçim Beyannamesi Pazar Günü Açıklanacak

AKP seçim beyannamesi Pazar günü açıklanıyor.

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin seçim beyannamesinin Pazar günü saat 11.00'de düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacağını belirtti.

TGRT televizyonunda katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, AKP seçim beyannamesinin Pazar günü kamuoyuna açıklanacağını kaydetti.

Erdoğan, parti genel merkezinde yapılacak basın toplantısıyla açıklanacak beyannamenin 10-11 başlıktan oluştuğunu bildirdi. Beyannamenin kamuoyuna dağıtılmaktan çok milletvekillerine, basına, akademisyenlere ve kanaat önderlerine dağıtılacağını ifade eden Erdoğan, "Halkımıza da bunların içerisinden broşürleri vereceğiz ki anında intikal etsin ve tabi milletvekillerimiz de bu muhtevayı, içerde ne varsa bunu tamamıyla halledecekler" dedi.

Beyannamenin en önemli başlığının "Güven ve istikrar içinde, durmak yok, yola devam" olduğunu söyleyen Erdoğan, "Çünkü biz şu beş yıl içinde güven ve istikrarı yakaladık. Burada bir kopma olamaz. Ne yapacağız, durmak yok, yola devam. Yani bu bir tırmanış, yükseliş trendi bu" diye konuştu.

Diğer bazı partilerin gerçekçi olmayan vaatlerde bulunduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Bizim seçim beyannamemizde onu göreceksiniz. Öyle sulu şakalar yapmayacağız halkımıza, biz ciddiyiz, kararlıyız. Çünkü devlet yönetimi ciddiyet ister, sululuk istemez. Aldatanlarla halkımızın arası hiçbir zaman iyi olmayacak. Eğer biz bedel ödeteceksek, halkımıza bunu da acı acı söyleriz."(ANKA)

Kaynak: ANKA