AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi
Anadolu Ajansı - Haberler | Politika

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne gönderdiği mesajda, "Geçmişteki başarıları, engin tecrübesi, genç ve dinamik kadrolarıyla AK Parti'nin, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak projelere sahip olduğuna yürekten inanıyorum.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne gönderdiği mesajda, "Geçmişteki başarıları, engin tecrübesi, genç ve dinamik kadrolarıyla AK Parti'nin, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak projelere sahip olduğuna yürekten inanıyorum." ifadesine yer verdi.

Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede, Divan Başkanı Hayati Yazıcı'nın konuşmasının ardından, Başbakan Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesinden bugüne geçen süreci anlatan film gösterildi.

Kongrede, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gönderdiği mesaj da okundu.

Kongrenin ülke ve demokrasi için hayırlı olmasını dileyerek mesajına başlayan Gül, 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti'nin, 16 yıllık zaman sürecinde, Türkiye'de pek çok tabuları yıktığını, kronik sorunlara çözüm ürettiğini, siyasi, ekonomik ve sosyal konularda köklü reformlarla halka büyük hizmetler yaptığını belirtti.

Gül, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

"Kendi değerlerimizi, evrensel değerlerle birleştirip, demokrasi, hukuk ve insan hakları standartlarımızı yükseltmiş, refahın, toplumun her kesimine yayılmasını sağlamıştır. Son yıllarda içeriden ve dışarıdan kaynaklanan ekonomik, siyasi ve sosyal sıkıntılara ilaveten, ülkemizin bekasını doğrudan tehdit eden güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldığımız olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz. Bu yılların geride bırakılabilmesinin, AK Partimizin kuruluş felsefesindeki özgürlükçü anlayış ve evrensel demokratik standartlara dayalı politika ile mümkün olacağını düşünüyorum. Geçmişteki başarıları, engin tecrübesi, genç ve dinamik kadrolarıyla AK Parti'nin, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak projelere sahip olduğuna yürekten inanıyorum."

CHP'den temsilci yer almadı

Kongrede CHP'den temsilci yer almazken, MHP'yi Genel Sekreter İsmet Büyükataman temsil etti.

Siyasi partiler, şehit ve gazi yakınları, çok sayıda sivil toplum kuruluşu, sendikalar ve meslek odalarından temsilciler de kongrede yer aldı.

Kongreye, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbeci generali öldürdükten sonra şehit düşen kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları katıldı.

Halisdemir ailesinin salonda olduğnu anonsu üzerine salondan, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları yükseldi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title