Ağar: 'Her Seçim Bir Mağduriyet Masalı'

Ağar: 'Her Seçim Bir Mağduriyet Masalı'

Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti İktidarını Eleştirerek, 'Her Seçim Bir Mağduriyet Masalı. Millet Sizi Mağdur Olasınız Diye Değil, Muktedir Olasınız Diye Getirdi' Dedi.

Ağar: 'Her Seçim Bir Mağduriyet Masalı'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti iktidarını eleştirerek, ''Her seçim bir mağduriyet masalı. Millet sizi mağdur olasınız diye değil, muktedir olasınız diye getirdi'' dedi.

Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Ağar, iktidarın seçim meydanlarında söyleyecek sözü bulunmadığını öne sürerek, ''Bugün maske düşmüş ve kel görülmüştür. Kendi istekleriyle, kendi arzularıyla, kendi beceriksizlikleri ile başaramadıkları cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinden siyaset yapma insafsızlığı, vicdansızlığı içinde Anadolu'da konuşmaya çalışmaktadırlar'' diye konuştu.

Hükümetin, çiftçiye, köylüye, küçük esnafa, emekliye, memura, işsize söyleyecek sözü olmadığını ileri süren Ağar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Allah'tan korkun. Bu millet size 360 tane mebus verdi. Bunun değerini bilemediniz. Eğer ortada bir mağdur varsa, mağdur olan çiftçi, mağdur olan pancar, mağdur olan tütün, mağdur olan işçi, emekli. Bunları görmezden, bilmezden gelip, milletin mağduriyetini, kendi mağduriyeti gibi sunma devri geçti.''

Konuşmasında, yaşanan terör olaylarına da değinen Ağar, ülkeyi bölmeye çalışan her gücün karşısında olduklarını ifade etti. İktidarın terörün önlenmesi konusunda da başarısız olduğunu öne süren Ağar, şunları kaydetti:

''Hiç bir hükümete nasip olamayan imkan geldi bu hükümetin avucuna düştü. Sıfır terörle ülke, bunlara teslim edildi. Çıkıp meydanlarda atıp tutuyorsun, konuş bakalım terör mücadelesini anlat. Yaptığın başarıları anlat, hizmeti anlat. Hiçbir şey söyleyemezler. Bu hükümetin kendisinde terörle mücadele etme siyasi iradesi yoktur.''