Afrin Bölgesindeki Kürtlerden Özgür Suriye Ordusu'na Destek (Özel)

Afrin Bölgesindeki Kürtlerden Özgür Suriye Ordusu'na Destek (Özel)

Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesi'nde yoğun olarak yaşayan Kürtlerin bir kısmının, Özgür Suriye Ordusu'na katıldığı öğrenildi.

Afrin Bölgesindeki Kürtlerden Özgür Suriye Ordusu'na Destek (Özel)

Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesi'nde yoğun olarak yaşayan Kürtlerin bir kısmının, Özgür Suriye Ordusu'na katıldığı öğrenildi. Ayrıca, Azez şehriyle birlikte geçtiğimiz günlerde Esselema Sınır Kapısı'nı da ele geçiren muhaliflerin, 15 Temmuz'dan bu yana süren çatışmaların ardından 25 kayıp verdiği belirtildi. Muhaliflerin, Halep'te de bir radyo ve televizyon binasını ele geçirdiği öne sürüldü.

Suriye'de Esed rejimi ile muhalifler arasında yaklaşık 1,5 yıldan bu yana gerginlik devam ederken, ülke son derece sert çatışmalara sahne oluyor. Muhalifler, Türkiye sınırındaki Bab-Al Hava ve Jarablus'taki sınır kapılarının ardından geçtiğimiz günlerde Esselema Sınır Kapısı'nı da ele geçirdi. Esselema ile birlikte sınırdaki Azez şehrini de ele geçiren muhalifler, 15 Temmuz'dan bu yana süren çatışmalarda 25 kayıp verdi. Afrin bölgesinde yoğun olarak yaşayan Kürtlerin bir kısmının da destek için Özgür Suriye Ordusu saflarına katıldığı öğrenildi. Halep'te de muhalifler tarafından bir radyo ve televizyon binasının ele geçirildiği öne sürülürken, Özgür Suriye Ordusu'nun Azez bölgesindeki lideri olan Ebu İbrahim, çatışmaların Halep ve Şam'da yoğunlaştığını, birçok kenar mahalleyi ele geçirdiklerini belirtti. İbrahim, Kürt bölgesinde yaşayan bazı vatandaşların kendileriyle birlikte hareket ettiğini dile getirirken, en büyük mutluluklarının da Suriye ordusundan kaçan askerlerin Özgür Suriye Ordusu'na katılması olduğunu belirtti.