9. Ana Jet Üssü'nde Devir Teslim Töreni
Haberler » Ege » Haber

9. Ana Jet Üssü'nde Devir Teslim Töreni

Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Görev ve Sancak Devir Teslim Töreni Yapıldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Planlama Yönetim Daire Başkanlığı'na Atanan Tuğgeneral Cemal Sancak, Üs Komutanlığı Görevini, Washington Silahlı Kuvvetler Ataşeliği Görevini Noktalayan Tuğgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'a Devretti.

9. Ana Jet Üssü'nde Devir Teslim Töreni

BALIKESİR 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görev ve sancak devir teslim töreni yapıldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Planlama Yönetim Daire Başkanlığı’na atanan Tuğgeneral Cemal Sancak, üs komutanlığı görevini, Washington Silahlı Kuvvetler Ataşeliği görevini noktalayan Tuğgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’a devretti.

Komutanlık forsu teslim

Tuğgeneral Sancak, 67 yıllık mazisi şan ve şerefle dolu 9. Ana Jet Üssü’nde 2 yıldır sürdürdüğü görevini mutlu ve gururlu bir şekilde devrettiğini vurgulayıp, "Atatürk ilkelerini rehber edinerek, aldığım görevleri etkili, emniyetli, zamanında ve ekonomik olarak yerine getirme gayreti içinde oldum. Her an bu cumhuriyetin nasıl kurulup, bizlere emanet edildiğini, nasıl sahip çıkılacağını, bu bayrağın hür bir şekilde dalgalanması için nasıl çalışılması gerektiğini personelimle devamlı olarak paylaştım. Bu görev anlayışı ile bir çok ilklere imza attık. Her biri ayrı birer kıymet olan personelimle, Atatürk ilkelerinin ışığında birliğimizi daha da ileri götürmenin gayreti içerisinde olduk" dedi.

Tuğgeneral Cemal Sancak’ın konuşmasının ardından komutanlık forsu gönderden indirildi. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay’ın mesajının okunmasının ardından 1’inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Korcan Pulatsü, komutanlık forsu ve şildini Tuğgeneral Sancak’a verdi. Tuğgeneral Demirarslan’ın Komutanlık Forsu’nun göndere çekilmesinden sonra söz alan Demirarslan, ağır bir sorumluluk yüklendiğini vurgulayıp, "Mensubu olmaktan daima gurur duyduğum Türk Hava Kuvvetleri’nin en seçkin birliklerinden birisi olan, tarihi şan ve şerefle dolu 9. Ana Jet Üs Komutanlığı’na, Türkiye’nin ilk jet üssüne, üs komutanı olarak atanmış olmanın gurur ve heyecanı içindeyim" dedi.