3 Ev Yıkıldı, Onlarca Hayvan Telef Oldu

3 Ev Yıkıldı, Onlarca Hayvan Telef Oldu

Şanlıurfa'da Önceki Gece Etkili Olan Sağanak Yağış, En Çok Şarkıcı Ferhat Göçer'in Memleketinde Can Pazarı Yaşattı.

3 Ev Yıkıldı, Onlarca Hayvan Telef Oldu

Şanlıurfa’da önceki gece etkili olan sağanak yağış, en çok şarkıcı Ferhat Göçer’in memleketi olan ve babası İbrahim Halil Göçer’in belediye başkanlığını yaptığı Bozova İlçesi Yaylak Beldesi’ni etkiledi. Beldede üç ev tamamen yıkıldı, 45 ev, 51 işyeri ve sekiz araçta hasar oluştu.

Su baskınına maruz kalan ev ve ahırlardaki onlarca küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu. Sel sularının taşması nedeniyle Şanlıurfa-Adıyaman karayolu kapanırken, bazı araçlar yoldan çıktı. Bozova Köprüsü’nde tehlike oluşunca ilçeye ulaşım kesildi.

20 evde su baskını

Yetkililere ulaşan Yaylak Beldesi, Soğukkuyu ve Taşlıdere Köyü sakinleri yardım istedi. Evlerini su bastığı için çatılarda mahsur kalan köylülerin yardımına gecikmeli olarak ulaşılabildi. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da felaket sırasında ulaşımın sağlanamadığı Yaylak Beldesi’ne yolların açılmasıyla birlikte 02.00 sıralarında gidebildi. Bozova İlçesi’nde çalışmalar devam ederken, Siverek İlçesi’nde de ani bastıran yağmur nedeniyle 20 evde su baskını meydana geldi.

Uyarmasaydık can kaybı olurdu

3 bin 785 nüfuslu Yaylak’ta selin ağır hasar bıraktığını belirten Yaylak Belde Belediye Başkanı AK Partili İbrahim Halil Göçer, “Gece çevre köylerden gelen telefonlar ile vatandaşlarımızı su baskınlarına karşı uyardık ve evlerini boşaltmasını istedik. Uyarılmasaydık can kaybı kaçınılmaz olurdu” dedi.

Kaynak: DHA