2007 Türkiye Enduro Şampiyonası, Ölüdeniz Yarışı ile Devam Etti

Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 2. Ayak Yarışları Ölüdeniz'de Yapıldı. 9 Kategoride Yapılan Yarışlara Ülke Geneli ve Yurt Dışından Yarışseverler Katıldı.

2007 Türkiye Enduro Şampiyonası, Ölüdeniz Yarışı ile Devam Etti

Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları Ölüdeniz'de yapıldı. 9 kategoride yapılan yarışlara ülke geneli ve yurt dışından yarışseverler katıldı.

Ölüdeniz'de yapılan yarışları, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ile ilçe spor müdürlerinin yanı sıra çok sayıda yarış sever izledi. İkinci gün yarışları oldukça çekişmeli geçerken, derece alan motosikletçilerin kupa ve ödülleri aynı gün yapılan ödül töreni ile sahipleri buldu.

Toplam 2 gün süren yarışlara izleyiciler ücretsiz alınırken, motorcuların kıyasıya yarışları izleyenleri büyüledi. İkinci gün yapılan yarışlarda ATV motorlarının yarışları büyük ilgi gördü.

Yarışlar sonunda E3-C kategorisinde 1. Bayden Honson, 2. Yusuf Burak batur, E3-B kategorisinde 1. Malik Akkafa, 2. Murat Kızak, E3-A kategorisinde 1. Ahmet Tahir Tugayolu, 2. Fırat Şahin, E3-A kategorisinde 1. Şeref Akar, 2. Orbay Katmerci, E1-C kategorisinde 1. Burak Özdemir, 2. Ali Özgül, E1-B kategorisinde 1. İsmail Özgül, 2. Mehmet Özdemir, E1-A kategorisinde 1. Kunter Kuşcu, 2. Burak Özel, ATV kategorisinde ise 1. Engin Koşar, 2. Zafer Karakaya oldu.

Dereceye giren yarışçılara ödül ve kupaları, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, "Turizm ve yamaç paraşütü ile adını tüm dünyaya duyuran Ölüdeniz, artık şimdiden sonra motor sporları ile de tanınacak" dedi.

(MB-EYB-OK-S)