Zico: "Önemli Olan Bugünkü Hataları Tekrarlamamak"

Zico: "Önemli Olan Bugünkü Hataları Tekrarlamamak"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, "Önemli Olan Bugün Yaptığımız Hataları Diğer Maçlarda Tekrarlamamak" Dedi.

Zico:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, ''Önemli olan bugün yaptığımız hataları diğer maçlarda tekrarlamamak'' dedi.

Zico, maçın ardından yaptığı açıklamada, Sivasspor karşısına galibiyet için çıktıklarını, fakat istedikleri sonucu alamadan beraberlikle döneceklerini söyledi.

Takımının oyuna çok iyi başlayamadığını ifade eden Zico, şöyle konuştu:

''İlk yarıda özellikle şu ana kadar oynadığımız maçlarda hiç yapmadığımız kadar çok fazla top kaybı yaptık. Fakat bir tane gol atabildik. İkinci yarıda çok fazla kötü oynadığımızı söyleyemem. Çünkü oyunu toparladık, oyunu daha çok kontrol eden takım bizdik. Fakat golü bulamadık. Golü bulamayınca tek puanla yetinmek zorunda kaldık. Önemli olan bugün yaptığımız hataları bir daha ki maçlarda tekrarlamamak. Önümüzdeki zamanlarda bu yaptığımız hataları tekrarlamamak adına çalışmalarımızı hafta içinde sürdüreceğiz. 3 puan için geldik, fakat tek puanla ayrıldık. Artık önümüze bakıyoruz.''

Oyuncularına devre arasında daha fazla mücadele etmeleri gerektiğini söylediğini kaydeden Zico, ''Fenerbahçe gibi büyük takımlara karşı diğer takımların çok fazla motive olması çok doğal, fakat biz büyük bir takımsak aynı şekilde rakibimiz kadar mücadele etmesini, savaşmasını bilmeliyiz'' dedi.

Zico, Lugano'nun çevik ve süratli olmamasının takımda sıkıntı yaşatıp yaşatmayacağının sorulması üzerine, Lugano'nun bugün yaptığı bir pozisyon hatası nedeniyle onu ağır bir futbolcu olarak nitelendirmenin yanlış olacağını belirtti.

Balili'nin hızını kullanabileceği toplarda etkili olabildiğini ifade eden Zico, ''Nitekim Balili bugün bu şansını iyi kullandı. Fakat gol pozisyonuna baktığınızda Lugano ilk hareketi yaptığında fauldü, ama daha sonra oyun devam etti. Ondan sonra benim gördüğüm kadarıyla rakip oyuncu kendini yere attı'' dedi.

Zico, Kezman ve Önder değişikliğini ise takımdaki dağınıklığı önlemek ve takımı iyi organize etmek amacıyla yaptığını bildirdi.

Zico, geçen hafta bazı gazete ve internet sitelerinde Fenerbahçe yönetiminin yeni teknik direktör arayışına girdiği yönünde haberler çıktığının ve bu konuda bir yalanlama gelmediğinin sorulması üzerine ise, şöyle konuştu:

''Evet bu tip şeyler hep söyleniyor. Benim bu konu hakkında bilgim yok, ama bu tabii ki yönetimimizi ilgilendiren bir şey. Ben işime bakıyorum şu anda.''

Kaynak: AA