Yunanistan Başbakanı Karamanlis'in Fransa Temasları

Yunanistan Başbakanı Karamanlis'in Fransa Temasları

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ve Beraberindeki Heyet, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy Tarafından Elysee Sarayı'nda Kabul Edildi.

Yunanistan Başbakanı Karamanlis'in Fransa Temasları

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ve beraberindeki heyet, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından Elysee Sarayı'nda kabul edildi.

Dün başladığı Fransa ziyaretini sürdüren Yunanistan Başbakanı Karamanlis ve beraberindeki heyet, Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından verilen çalışma yemeğine katıldı. Yemekte Fransa ile Yunanistan arasındaki ikili ilişkileri geliştirme konusunun ve ticari ilişkilerin gözden geçirildiği belirtildi. Daha evvel Sarkozy ile çeşitli vesilelerle görüşen Karamanlis, Sarkozy'nin cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra kendisiyle ilk görüşmesini gerçekleştirmiş oldu. Elysee Sarayı'ndaki

görüşmeye iki ülke dışişleri bakanlarının iştirak ettiği kaydedildi. Görüşmenin ardından ortak bir basın toplantısı yapılacağı açıklanmasına rağmen, toplantının son anda iptal edildiği belirtildi. Yunanistan Başbakanı Karamanlis, görüşmenin ardından yalnız Yunan basını için kısa bir açıklama yaparak Elysee Sarayı'ndan ayrıldı.

Yunanistan Başbakanı Karamanlis'in yarın ülkesine dönmesi bekleniyor.

(TS-OYK-OYK-OK-D)