Yozgat'ta Engelli Genç

Yozgat'ta Engelli Genç

Yozgat'ın İnceçayır Köyünde Yaşayan 15 Yaşındaki Resul Karakavak, Devletin Kendisine Sakatlık Maaşı Bağlamasını İstiyor.

Yozgat'ta  Engelli Genç

Yozgat'ın İnceçayır köyünde yaşayan 15 yaşındaki Resul Karakavak, devletin kendisine sakatlık maaşı bağlamasını istiyor.

Çalatlı köyünde Hüseyin ve Saffet Coşkun İlköğretim Okulu 8. sınıfta okuyan Resul Karakavak, ayağı ile yazı yazıp top sektirirken köyde de dedesine ait traktörü kullanıyor. Babasının maddi durumu iyi olmadığı için yetkililerin kendisine bir akülü araba almasını isteyen Resul, devletin de kendisine sakatlık maaşı bağlamasını istiyor. Sakatlık maaşı almak için iki defa müracaatta bulunduklarını ifade eden Resul, "Yetkililerden bana sakatlık maaşı bağlamalarını istiyorum" dedi.

Resul'ün 23 yaşındaki ağabeyi Mehmet Karakavak da, babasının çiftçilikle uğraştığını belirterek "Maddi durumumuz iyi değil. Resul'ün sakatlık maaşı alması için babam müracaat etti. Müracaat sonrası araştırma yapan memurlar, köyde evin beton olması ve dedemin adına bir traktörün olmasından dolayı maaş bağlamıyorlar" diye yakındı.

Ayağını eli gibi kullanarak traktör sürebilen Resul Karakavak, traktör kullanmanın kendisi için basit olduğunu belirterek, "Akülü araba ve sakatlar için yapılan arabaları da kullanabilirim" diye konuştu.

(ÖE-GS-HO-Y)

Kaynak: İHA