Yıldız İsmin Transferinden Vazgeçildi!

Lazio'nun 5 milyon Euro'luk son teklifi de kabul etmemesi üzerine Wesley Hoedt defteri kapandı.

Yıldız İsmin Transferinden Vazgeçildi!

Legia Varşova'lı Pazdan ve Sassuolo'lu Acerbi için temaslar hızlandı. G.Saray'ın 4 yıllık teklif yaptığı Acerbi'nin kulübünden transferi için kolaylık istediği öne sürüldü.

Belhanda ve Gomis transferlerinde mutlu sona ulaşan G.Saray artık tüm enerjisini stopere yönlendirdi. Sarı-kırmızılıların uzun zamandır gündemindeki isim Wesley Hoedt'ti. Ancak Hollandalı futbolcu ile yapılan temaslarda kulübü Lazio'nun tutumu nedeniyle sonuçsuz kaldı.

Sarı-kırmızılılar Hoedt için ilk olarak 3 milyon Euro önerirken, sonra teklifi 5 milyon Euro'ya kadar yükseltti. Ancak Roma ekibi son rakamı da kabul etmeyince Hoedt defterini kapayan G.Saray yönetimin rotasındaki isimler Michal Pazdan ve Francesco Acerbi.

Teknik direktör Igor Tudor, bu oyuncuların ikisini birden alınmasını ve kampa yetiştirilmesini isterken Legia Varşova'lı Pazdan'ın piyasa değeri 3 milyon Euro. Acerbi'nin ise 10 milyon Euro civarında. Ancak bu iki oyuncu için G.Saray'ın karşısında iki İtalyan ekibi bulunuyor. Pazdan'a Genoa da talip olurken, Sassuolo'lu Acerbi ise Roma'nın radarında.

ACERBI'NİN 1 YILI VAR

SKY Sport'un İtalyan muhabiri Gianluca Di Marzio da G.Saray'ın Acerbi'ye 4 yıllık teklif yaptığını, kulübü Sassuolo'nun da bu futbolcunun yerine Gabriel Paletta için temaslara başladığını öne sürdü. Hatta kulübü ile önümüzdeki yıl bitecek sözleşmesini uzatmayan Acerbi'nin sarı-kırmızılıların teklifi sonrasında kulübünden transferine kolaylık istediği öne sürüldü. Cimbom'da hedef 4 milyon seviyesinde bir rakama transferi sonlandırmak.

Geride kalan sezonda Pazdan, Legia Varşova ile 28'i lig. 10'u Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi olmak üzere 38 maçta forma giydi. Acerbi ise 38 lig, 10 Avrupa ve 1 de İtalya Kupası olmak üzere 49 maçta görev yaptı, 4 de gol attı.

(Vatan)