Patnos'ta Kitap Okuma Kampanyası - Haberler
Haberi Paylaş

Patnos'ta Kitap Okuma Kampanyası

AA - Yerel
 - Güncelleme:
Patnos'ta Kitap Okuma Kampanyası

Patnos'ta eğitim seviyesinin yükselmesi için "Patnos Okuyarak Kurtuluyor" kampanyası başlatıldı.

İlçede görev yapan üç eğitimci tarafından başlatılan kampanyaya ilk etapta yüz öğrenci katıldı.

Öğrencilerden Merve Yıldırım, okumanın ve yazmanın bir erdem olduğunu belirterek, "Bu bize bütün karanlıkları yaracak ışığı armağan ediyor. Okumanın günüdür bugün. Yaşadığımız coğrafyada bizleri hapseden, geri bırakan bütün kalıpları kırmanın adıdır okumak" dedi.

Patnos Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Zafer Çarboğa, kampanyaya ilk olarak Patnos Yatılı Bölge İlköğretim Okulu, Dedelli Yatılı Bölge İlköğretim Okulu ve Ticaret Meslek Lisesi öğrencileriyle  başladıklarını ifade etti.

Çarboğa, "Amacımız Patnos'ta bir ilke imza atıp, insanların kitaplara olan ilgisini arttırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmaktı. Şu an burada oluşan tablo amacımıza yavaş yavaş ulaştığımızı gösteriyor. Bu kampanyamız öğrencilerimizi monoton havadan kurtaracak ve bütün öğrencileri kaynaştıracak bu projenin kitap okuma seviyesini en iyi şekilde anlatacağına eminim. Umarım bu etkinlik çığ gibi büyür" diye konuştu. - Ağrı

AA / Yerel

Patnos, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title