Başkan Uğur'dan Bilgilendirme Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Başkan Uğur'dan Bilgilendirme Toplantısı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Başkan Uğur'dan Bilgilendirme Toplantısı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur Çay Deresi Rekreasyon alanı içerisinde bulunan Çocuk Eğlence Merkezinde düzenlenen toplantıda Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmaları değerlendirerek basın ve kamuoyunu bilgilendirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur Çay Deresi Rekreasyon alanı içerisinde bulunan Çocuk Eğlence Merkezinde düzenlenen toplantıda Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmaları değerlendirerek basın ve kamuoyunu bilgilendirdi. Başkan Uğur Ticaret Odası yeni hizmet binasının da içinde yer alacağı Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinin temelini atarak daha sonra yeni Aşevi ve 112 Acil Servis birimlerinin açılışları gerçekleştirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur göreve yaklaşık 18 ay önce başladıklarını hatırlatarak "Bu süre zarfında bir taraftan Büyükşehir Belediyemizin kuruluş çalışmalarını tamamlarken, diğer taraftan icraat safhasına geçmenin hazırlıkları içinde olduk ve icraatlarımıza start verdik. Şehrimizin kronikleşmiş sorunları ile ilgili de ortaya bir çözüm iradesi koyduk. Yine Çay Deresi Rekreasyon Alanı 240.000 metrekare alanda Balıkesir Merkezdeki vatandaşlarımızın rahat nefes alması ve aileleri ile huzurlu zaman geçirmesi için, içerisinde 2 adet Seyir Havuzu, 1 Adet Göleti, Koşu Parkuru, 517 adet araçlık Otoparkı,Showroom Binası, İdari Binası, Fitness Alanı, Havuz Sahnesi ve Çim Amfisi, Teleferik İstasyonu, Skate Park, Yeşil Alanı, 2475 adet ağaç, 41.436 adet çalı, 25 adet topiary bitkisinin, Mini Golf Alanı, 3 Adet Çocuk Oyun Alanı, 29 Adet Ticari Binanın olduğu,aynı zamanda Balıkesir için yeni bir prestij alanı olacak olan Çay Deresi Rekreasyon Alanı 1. Etap yapım işi devam etmekte olup, 30.798.000.00 TL Bedelle ihale edilmiştir. Çayderesi Rekreasyon Alanı 1. Etap çalışması 2016 Haziran ayında faaliyete geçmiş olacak. Emniyet kavşak alanında her biri 16 metre uzunluğunda 580 adet fora kazık dikilecek.Dün itibarı ile 480 tane fora kazık müteahhit tarafından bitirilmiş durumda. Bu sayede şehir içi trafik rahatlayacak olup bu kavşak Ocak 2016 da trafiğe açılacaktır"dedi.

Temeli atılacak olan Balıkesir Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi hakkında bilgiler veren Başkan Uğur "İçinde sergi alanları,konferanslar, resitaller, tiyatroların oynayabileceği, ulusal ve uluslararası kongrelerin düzenlenebileceği, her türlü törenin gerçekleştirilebileceği 14.774.000.00 TL bedelle ihale edilmiş olup toplam inşaat alanı 11.000 metrekare alanda Balıkesirimize hizmet verecektir. BASKİ Burhaniye İçme suyu Tesisi, Büyükyenice Atıksu Arıtma Tesisi,Dursunbey Atıksu Arıtma Tesisi, Marmara Saraylar Atıksu Arıtma Tesisi tamamlanmış işlerimizdir. Yine İhale Aşamasındaki İşlerimiz; Marmara Kanalizasyon Şebeke Hattı ve atık su arıtma tesisi ve Havran Kanalizasyon Şebeke Hattı ve atık su arıtma tesisi Devam Eden işlerimiz Altıeylül Bozen Mahallesinde, Ayvalık Çakmak Mahallemizde, Savaştepe Mecidiye, Söğütcük Mahallelerimizde,Bigadiç Beğendikler, Salmanlı ve İlyaslar Mahallelerinde, Arsenik Arıtma Tesislerimizin inşaası işleri devam etmektedir. Yine diğer ilçelerimizi kapsayan 18 kalem içme suyu arıtma tesisi ve atık su arıtma tesisi işleri önümüzdeki günlerde başlayacak olup BASKİ yatırımların genel toplamı 575 Milyon TL olacaktır. Aynı şekilde BADO Balıkesir Deniz Otobüsleri ni faaliyete geçirdik. Böylelikle Erdek'ten Marmara ve Avşa Adasında ilk deniz taksi seferlerini başlattık. Bu şekilde Adalar ve Erdek halkımızın deniz ulaşımı sağlanırken, deniz taksilerimiz günde 8 sefer yapacak şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yine geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığımız 2400 konutluk Yeni Karesi Projesi ile planlı ve sağlam bir kentleşmenin önünü açmak istedik. Böylelikle 1992 den beri tapu tahsis belgeleri dağıtılan 800 vatandaşımızın sorunları çözülürken hem şehrilerimizin Türk Aile yapısına uygun,zemini sağlam bir bölgede kira öder gibi ev sahibi olmalarını arzu ettik"şeklinde sözlerini tamamladı.

Başkan A.Edip Uğur konuşmasının ardından kırsal mahalle muhtarlarına köylerde kullanılmak üzere çok amaçlı su tankerlerini teslim etti. Daha sonra Başkan Uğur,Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, AK Parti Milletvekili adayları, İlçe Belediye başkanları ve çok sayıda davetliler daha sonra Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinin temelini atarak daha sonra yeni Aşevi ve 112 Acil Servis birimlerinin açılışları gerçekleştirdiler - BALIKESİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

İsmail Uğur, Edip Uğur, Balıkesir, Marmara, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title