Volkan Demirel: Milli Takımı İşi Penaltılara Kalmadan Halledecektir

Volkan Demirel: Milli Takımı İşi Penaltılara Kalmadan Halledecektir

Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerinde, Çek Cumhuriyeti ile Grupta Yapacağı Kader Maçına Hazırlanan (A) Milli Futbol Takımında Kaleci Volkan Demirel ile Futbolculardan Arda Turan Basın Toplantısı Düzenledi.

Volkan Demirel: Milli Takımı İşi Penaltılara Kalmadan Halledecektir

Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde, Çek Cumhuriyeti ile grupta yapacağı kader maçına hazırlanan (A) Milli Futbol takımında kaleci Volkan Demirel ile futbolculardan Arda Turan basın toplantısı düzenledi.

Volkan, Çek Cumhuriyeti maçının penaltılara kalması halinde kendisinin elinden geleni yapacağını belirterek, ''Ancak ben eminim ki, Türk Milli takımı işi penaltılara kalmadan halledecektir. Bu maçta defansımıza da büyük görevler düşecek. Çekler genelde uzun oyunculardan kurulu bir ekip, teknik oyunculardan kurulu bir ekip olsalar, belki defansımızı zorlayabilirler. Ama bizim defansımız uzun boylu oyunculara karşı daha başarılı'' diye konuştu.

''Bizim için son düşünce, paradır'' diyen Volkan Demirel, ''Milli görev, milli duygular için buradayız. Başarıyı ödüllendirmek yöneticilerin işidir. Biz al bayrağımıza hizmet etmek için buradayız'' diye konuştu.

İsviçre karşılaşmasında maçın adamı seçilen Arda Turan ise İsviçre'ye attığı golün kendisi açısından umutları son maça taşıdığı için büyük önem taşıdığını söyledi.

Her maçı final havasında oynamaktan sıkıldıklarını bildiren Arda, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Artık Çek Cumhuriyeti maçını grubun son maçı ve gruptan çıkma maçı olarak görüyoruz. Biz ne yaparsak, ülkemin insanını mutlu etmek için yapıyoruz. Bu başarımız onlar için. Çek Cumhuriyeti maçını da bir final havasında görmekten çok keyfini çıkarmayı istiyoruz. Maçı baskı altında oynamak istemiyoruz.''

Kaynak: AA