Van'da Barış Yürüyüşü

19.08.2015 16:37 | Son Güncelleme: 19.08.2015 16:37
Van'da Barış Yürüyüşü

Van'da barış yürüyüşü VAN'da 165 sivil toplum örgütünün (STK) temsilcileri, Barış Yürüyüşü için biraraya geldi.

Van'da barış yürüyüşü

VAN'da 165 sivil toplum örgütünün (STK) temsilcileri, Barış Yürüyüşü için biraraya geldi. Postane önünde sona eren yürüyüşün ardından STK temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM'deki siyasi partilerin liderlerine mektuplar gönderdi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) öncülüğünde toplanan 165 STK temsilcisi, barış için yürüdü. STK temsilcileri ellerinde Türkçe ve Kürtçe 'Barış istiyoruz' yazılı dövizler taşıdı. Sloganlar atarak yürüyen gruba zaman zaman çevredekiler de alkışlarla destek verdi. Daha sonra postane önüne gelen grup adına Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı İbrahim Şahin açıklama yaptı. Savaşın hiçbir kazanımının olmadığını belirten Şahin, "Bu nedenle büyük sorunlarımızın müzakere ederek çözmek dışında bir şansımızın olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Barışçıl çözüm yolunun açılması için tarafları derhal çatışmaları son vermeye çağırıyoruz" dedi.

Daha sonra yürüyüşe katılanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM'deki siyasi partilerin liderlerine barış için mektup gönderdi.

Van'da Barış Yürüyüşü
Van'da Barış Yürüyüşü
Van'da Barış Yürüyüşü

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title