Türkiye 3. Futbol Ligi

Aydın Valisi Mustafa Malay, Spor Kulüplerinin Faaliyetlerini Sürdürebilmesi İçin Sürekli Gelir Kaynaklarına Sahip Olması Gerektiğini Belirterek, "Benim İlk Günden Beri Söylediğim Tek Şey, Aydınspor'a Devamlı Kaynakların Oluşturulmasıydı" Dedi.

Türkiye 3. Futbol Ligi

Aydın Valisi Mustafa Malay, spor kulüplerinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için sürekli gelir kaynaklarına sahip olması gerektiğini belirterek, "Benim ilk günden beri söylediğim tek şey, Aydınspor'a devamlı kaynakların oluşturulmasıydı" dedi.

Türkiye 3. Futbol Ligi takımlarından Aydınspor, hafta sonu Yeni Burdurspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Vali Malay, Vali Yardımcısı Alparslan Argun ile İl Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, tesislere gelerek, Aydınpor'un antrenmanını izledi. Oyunculara çikolata ikram eden Vali Malay, ikinci yarıda teknik heyet ve futbolculara başarılar diledi. Aydınspor'un tadilat aşamasında olan tesislerini gezen Vali Malay, Kulüp Başkanı Ali Uzunırmak'tan bilgi aldı. Spor kulüplerinin sportif faaliyetlerini sürdürebilmesi için sürekli gelirlere sahip olması gerektiğine dikkat çeken Vali Malay, Aydınspor'un bu konuda önemli adımlar attığını söyledi. Kendisinin ilk günden beri bu konuya dikkat çektiğini hatırlatan Vali Malay, "Aydınspor'a önemli gelirler sağlayacak yapılaşmaya gidilmiş. Oyuncuların daha iyi ortamlarda spor yapabilecekleri güzel salonlar hazırlanmış. İnşallah böyle devam ederse kulübün bundan sonraki zamanlarda önemli birçok açığını kapatacak bir zemin oluşturulmuş. İnşallah bu yapılanlar Aydınspor'a ve Aydın spor hayatına hayırlı olur" diye konuştu.

Teknik Direktör Murat Yoldaş, ikinci yarı hazırlıklarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, sakat futbolcuların yokluğunda antrenmanların devam ettiğini söyledi. Devre arası yapılan yeni transferlerle kadrolarının daha da güçlendiğini kaydeden Yoldaş, ikinci yarının ilk maçında taraftarlara çok farklı bir takım izletecekleri müjdesini verdi. Transfer dönemimde bazı futbolcuların takımdan ayrıldığını hatırlatan Yoldaş, değişik görev bölgelerine 12 yeni futbolcu transfer ettikleri de sözlerine ekledi.

Aydınsporlu futbolcularla tek tek sohbet eden Vali Malay ve protokol üyeleri, oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra kulüp binasının yanında inşaatına devam edilen modern halı sahaları gezen Malay, sahayı yapan firma çalışanlarından bilgi aldı.

(İK-İY-RO-RO-S)

Kaynak: İHA