Türk - Arap Ekonomi Forumu Resepsiyonu Yapıldı... Maliye Bakanı Mehmet Şimşek:

Türk - Arap Ekonomi Forumu Resepsiyonu Yapıldı... Maliye Bakanı Mehmet Şimşek:

"iş Adamlarımızı Bir Araya Getirelim Ki Güçlü Olalım. Böylece Daha Sağlam Bir Orta Doğu Oluşturulabilir."

Türk - Arap Ekonomi Forumu Resepsiyonu Yapıldı...
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek:

"İş adamlarımızı bir araya getirelim ki güçlü olalım. Böylece daha sağlam bir Orta Doğu oluşturulabilir."

Resepsiyonuna, Arap ülkelerinde yayınlanan Türk dizilerinde oynayan oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden de katıldı.

Türkiye ile Arap ülkeleri arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacı ile gerçekleştirilen Türk-Arap Ekonomi Forumu'nun beşincisi, düzenlenen açılış resepsiyonuyla başladı. Resepsiyon, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Four Seasons Otel'de gerçekleştirildi.
Programda konuşan Maliye Bakanı Şimşek, Arap dünyasının tarihte ekonomik, sosyal ve bilim alanlarında başarılı olduğunu belirterek, "İş adamlarımızı bir araya getirelim ki güçlü olalım. Böylece daha sağlam bir Orta Doğu oluşturulabilir. Arap dünyası ile Türkiye'nin birlikte çalışması önemlidir. Türk Arap Ekonomi Forumu, bölgede daha derin ekonomik entegrasyonun gerçekleştirilmesi, yeni işbirliği imkanlarının ve ortak projelerin artırılması bakımından önemli bir vesiledir. "dedi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise beşincisi gerçekleştirilecek forumu ticaret ve yatırım zirvesi olarak gördüğünü söyleyerek, Arap şirketlerini Türkiye'de yatırım yapmaya çağırdı. Açılış resepsiyonuna, Arap ülkelerinde yayınlanan Türk dizilerinde rol alan Kıvanç Tatlıtuğ, Songül Öden gibi oyuncular da katıldı.

Kaynak: DHA