Tunceli'de PKK'ya Operasyon: 4 Adet Patlayıcı ve Lav Silahı Ele Geçirildi

Tunceli'de PKK'ya Operasyon: 4 Adet Patlayıcı ve Lav Silahı Ele Geçirildi

Tunceli'de jandarma ve polis özel harekat timlerinin terör örgütü PKK'ya düzenlediği operasyonda, lav silahı, 4 adet paylayıcı ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Tunceli'de PKK'ya Operasyon: 4 Adet Patlayıcı ve Lav Silahı Ele Geçirildi

Tunceli'de jandarma ve polis özel harekat timlerinin düzenlediği operasyonda 1 adet lav silahı, 4 adet patlayıcı, amonyum nitrat, çok sayıda mühimmat, yaşamsal ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

LAV SİLAHI VE 4 PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütünün kış üstlenmesine yönelik İl merkezi kırsalında çalışma yapan güvelik güçleri belirlenen noktalara operasyon düzenledi. Operasyonda kokuya duyarlı köpeklerle yapılan arama çalışmalarında 1 sığınak ile 1 barınak tespit edilirken 1 adet lav silahı,4 adet patlayıcı, amonyum nitrat, çok sayıda mühimmat, yaşamsal ve tıbbi malzeme ele geçirildi.


VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliği'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığımızca ilimiz merkez kırsalında icra edilen operasyon kapsamında sığınak ve barınaklarda 1 adet lav silahı, 4 adet basma düzenekli EYP, 4 adet EYP düzeneği elektronik devre, 1 adet el telsizi, 1 adet dijital kamera, 30 kilogram amonyum nitrat, 145 adet kaleşnikof mühimmatı, 550 ader bixi mühimmatı, 1 adet keleşnikof şarjörü, 1 adet el bombası, 12 takım leşger kıyafeti, 11 çift mekap ayakkabı, 6 adet pil blogu, 150 metre elektrik kablosu, 55 metre EYP düzenek kablosu, 1 adet akü, 1 top sera naylonu, 19 adet pil, 2 adet tüp, 6 adet panço, 4 adet uyku tulumu ve çok sayıda tıbbi, yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.

Valilik ayrıca, terörist unsurların bulunarak etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü bildirdi.