Trafik Kazasında Ölen Polis Memuru Toprağa Verildi

Trafik Kazasında Ölen Polis Memuru Toprağa Verildi

Elazığ'ın Karakoçan İlçesinde, Polisleri Taşıyan Otomobilin Devrilmesi Sonucu Ölen Seyfettin Yeşil'in Cenazesi, Memleketi Adana'da Toprağa Verildi

Trafik Kazasında Ölen Polis Memuru Toprağa Verildi

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, polisleri taşıyan otomobilin devrilmesi sonucu ölen Seyfettin Yeşil'in cenazesi, memleketi Adana'da toprağa verildi.

Buruk Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze törenine, polis memurunun ailesini yanı sıra Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Müdür Yardımcısı Arif Akkale, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Emniyet Müdürü Kesmez, cenaze töreninde törende güçlükle ayakta durabilen baba Selahattin Yeşil'in koluna girerek, yürümesine yardımcı oldu. Çocuğu olmadığı belirtilen polis memurunun eşi Beyhan Yeşil'i (35) ise yakınları teselli etmeye çalıştı.

Bu arada, cenaze namazını, polis memurunun amcasının oğlu olan imam Mustafa Yeşil kıldırdı. Gözyaşlarını tutamadığı görülen imam, namaz sonrasında, 'Bu benim kıldırdığım en acı cenaze namazı. O benim amcamın oğluydu' dedi.

Ölen polis memurunun halasının oğlu olduğu belirtilen imam Musa Teke'nin de namaz için saf tutulduğu sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

Muş'un Varto ilçesinde görev yapan polis memuru Adem Demirel'in kullandığı 23 AE 671 plakalı otomobil, Elazığ'ın Karakoçan ilçesi Başyurt köyü yakınlarında devrilmiş, kazada Seyfettin Yeşil'in (37) yanı sıra İrfan Uzun (30) ile Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi Sinan İneci (20) olay yerinde ölmüştü.

Bu arada, aynı kazada yaşamını yitiren evli ve bir çocuk babası polis memuru İrfan Uzun'un cenazesinin de Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent beldesinde toprağa verileceği bildirildi.

(DLK-MUT-DEL) - ADANA