Trabzonspor Kupada Tur İçin Avantaj Sağladı

Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final İlk Maçında Evinde Gaziantepspor'u 1-0 Mağlup Etti.

Trabzonspor Kupada Tur İçin Avantaj Sağladı

Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında evinde Gaziantepspor'u 1-0 mağlup etti.

Yoğun kar yağışı altında oynanan ve zaman zaman saha temizleme çalışmaları sebebiyle duran karşılaşma sonrasında Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, maçta elde edilen galibiyetten fazla, futbolcuların kazanma azminden ve mücadelelerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. İki takımın futbolcularının da iyi niyetli mücadele ettiğini kaydeden Hacıosmanoğlu, "Maç boyunca çok sayıda gol pozisyonuna girdik. Onları değerlendirebilseydik maçı daha farklı bir skorla kazanabilirdik" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, ilk maçta turu garantileyecek bir skorla sahadan ayrılmak istediklerini, ancak turu garantileyecek bir sonuçla sahadan ayrılamadıklarını dile getirdi. Çok sayıda gol pozisyonuna girdiklerini belirten Doğan, zeminin kötü olması sebebiyle gol vuruşlarında etkili olamadıklarını söyledi. Alınan 1-0'lık galibiyetin iyi bir sonuç olduğunu kaydeden Doğan, "Bu sahada futbol oynamak çok zordu. İki takımın futbolcularını da kutluyorum. İkinci yarıdaki baskılı futbolumuzun karşılığında bir gol bulduk. Ancak turu garantileyecek skoru elde edemedik. İlk yarıda yakaladığımız pozisyonları gole çevirebilseydik, devreyi 3-0 önde kapatabilirdik. Maalesef böyle oldu. Futbolcularımın kazanma azminden son derece memnunum" diye konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise, maçın zor şartlar altında oynandığını ifade ederek, iki takımın futbolcularının iyi bir fizik antrenmanı yaptığını kaydetti. Arıca, Trabzonspor'un kazanmak için daha istekli bir futbol sergilediğini ve maçı da kazandığını söyledi.

Gaziantepspor'un tecrübeli golcüsü Veysel, hava şartlarına rağmen iki takımın da iyi mücadele ettiğini, kazanmak istedikleri bir maçtan mağlup ayrıldıklarını belirterek, ikinci maçta turu geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Gaziantepsporlu bir diğer futbolcu Göksel ise, Trabzonspor'un daha istekli bir futbol sergiyelerek maçı kazandığını dile getirerek, artık ikinci maça bakacaklarını ifade etti.

Öte yandan, Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, karşılaşmanın devre arasında Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Altuntaş ile Trabzonspor Kulübü eski Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yılmaz arasında şeref tribününde yaşanan kavgayı tasvip etmediklerini belirterek, "Üzücü bir olay. Ama bunu fazla büyütmemek lazım" şeklinde konuştu.

(GÖK-MU-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA