Toyota-lexus Avrupa Ceo'su Tadashi Arashima İha'ya Konuştu:

Toyota-lexus Avrupa Ceo'su Tadashi Arashima İha'ya Konuştu:

Toyota-lexus Avrupa Ceo'su Tadashi Arashima, Dünyanın En Büyük Otomobil Üreticilerinden Biri Olan Toyota'nın 2008 Hedeflerini ve Türkiye Perspektifini İha'ya Anlattı.

Toyota-lexus Avrupa Ceo'su Tadashi Arashima İha'ya Konuştu:

Toyota-Lexus Avrupa CEO'su Tadashi Arashima, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Toyota'nın 2008 hedeflerini ve Türkiye perspektifini İHA'ya anlattı.

Arashima,"Toyota olarak 2008'de 1.2 milyon araç satmayı planlıyoruz. Bu da 2007'deki satışlarımızdan yüzde 5 daha fazlası demek. Türkiye için şu aşamada özel olarak bir yatırım düşüncemiz yok ancak Türkiye üretim kalitesi ve verimlilik açısından en gözde ülkelerimizden. Bu sebeple gelecekte kapasite arttırımı ihtiyacı hissedersek bunu kesinlikle ilk olarak Türkiye'e başlatırız. Seçimlerden sonra şekillenen hükümet yapısını dikkatle inceliyoruz çünkü yeni yatırım kararları için bu çok önemli" diye

konuştu.

Toyota'nın yeni Auris modelinin satış performansının kendilerini memnun ettiğini belirten Arashima, "Toplamda sadece bu modelden 180 bin adet satacağımızı düşünüyorum. Şimdiden 60 bin satış hedefimizi geçtik, önümüzdeki yıl daha da hızlı bir artış olacağına kesin gözüyle bakıyoruz" dedi.

Arashima ayrıca, "Bize göre Türkiye devasa bir pazar. Demografik olarak bakıldığında genç nüfus göze çarpıyor. Bu da bizim için önemli. Yakın gelecekte Türkiye'deki pazar payımızı arttıracağımızı şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim. Türkiye'ye gereken önemi fazlasıyla veriyoruz. Türkiye'nin bizim için Avrupa ülkelerinden hiç bir farkı yok" ifadelerini kullandı.

(SA-İB-İB-OK-D)

Kaynak: İHA