TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı - Haberler
Haberi Paylaş

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Belediyesi'nin kendisine vereceği hemşerilik beratını almak için katılacağı törene gelirken makam otomobilinin sağ arka lastiğinin patlaması sonucu büyük tehlike atlattı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Belediyesi'nin kendisine vereceği hemşerilik beratını almak için katılacağı törene gelirken makam otomobilinin sağ arka lastiğinin patlaması sonucu büyük tehlike atlattı. TEM otoyolu gişelere 20 kilometre kala meydana gelen olayda yaralanan olmazken, makam şöforü aracı güçlükle durdurdu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, Edirne Belediyesi'nin kendisine vereceği hemşerilik beraatını almak ve çeşitli programlara katılmak için İstanbul'dan karayoluyla Edirne'ye doğru yola çıktı. Hisarcıklıoğlu'nun bulunduğu otomobilin sağ arka lastiği, TEM otoyolu Edirne gişelerine 20 kilometre kala patladı. Lastiği patlayan otomobili kontrol etmekte güçlük geçen makam şöforü, aracı güvenli şekilde yol kenarına çekip durdurdu. Otomobilde oldukça tedirgin olduğu öğrenilen Hisarcıklıoğlu, ardından gelen heyetteki başka bir araca binerek katılacağı program için Edirne Ticaret Borsası'na geldi. Lastiği patlayan otomobil ise çekiciyle tamir için İstanbul'a gönderildi.

YAŞADIKLARINI VALİ ŞAHİN'E ANLATTI

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk tarafından karşılanan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaşadıklarını Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'e anlattı. Oldukça tedirgin olduğu gözlenen Hisarcıklıoğlu, "Gişelere 20 kilometre kala, bir anda lastik sıyırmış atmış. Geç kaldık diye süratli geliyorduk. Araba sağ, sol bildiğin girecektik. Allah kurtardı valla. Arabayı yükledik, gönderdik İstanbul'a şimdi" dedi.

Edirne Valisi Şahin'in '150 kiliometreden hızlımıydınız? sorusuna "Gazeteciler var şimdi söylemeyeyim" diye cevap verdi. Vali Şahin 'geçmiş olsun' diyerek kendi aracını isterse tahsis edebileceğini söyledi.

PARA TARIMDA VAR VAZGEÇMEYİN

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Ticaret Borsası konferans salonunda 'Tarımın Yıldızları' ödül törenine katıldı. Burada tarımın önemine vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, gelecek ve paranın tarımda olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: "Edirne deyince tarım akla geliyor. Zamanında bizi uçağı bıraktıkları gibi 'tarımı da bırakın' diye tavsiyeler geliyor. Hele 2001 krizi sonrasında uluslararası bütün kuruluşlar neredeyse Ankara ziyaretleri sırasında 'ya tarımla ne uğraşıyorsunuz çıkın' diyorlardı. Ben arkadaşlarıma bir araştırma yaptırdım. Baktım ki tarım ticaretinin yüzde 70'i küresel ölçekli iş yapan 10 firmanın elinde. Daha fazla iş yapabilmek için Türkiye ve diğer firmalar tarımdan çıksın diye uğraşıyorlar. Dünya nüfusu her yıl 78 milyon artıyor. Bir Türkiye nüfusu kadar dünya nüfusu artıyor. Dünyada son 10 yılda tam 500 milyon kişi az gelirliden orta gelirli sınıfına yükselmiş. Yani köyden kente göç etmiş dünyada. Bunlar köyden kente geçince ne yapmaya başladı? Tüketmeye başladı. Tarım ürünlerini tükettiği için son 10 yılda en çok tarım ürünlerinin fiyatı artmış. Türkiye bugün tarım ve hayvancılığı ihmal edemez. Allah bize öyle bir topraklar vermiş ki, ekilebilir arazi büyüklüğü açısından dünya yedincisiyiz. Bu müthiş bir coğrafya, müthiş bir iklim sakın ha, sakın tarım ve hayvancılığı ihmal etmeyin. Böyle bir lüksümüz yok. Allah yarın bize hesap sorar. Tarım ve hayvancılıkta gelecek ve para var. Haber iniz olsun."

Konuşmaların ardından Edirne Ticaret Borsası bünyesinde bulunan üyelere Vali Şahin, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve protokol üyeleri tarafından 'Tarımın Yıldızları' ödülleri verildi. - Edirne

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne'de Büyük Tehlike Atlattı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri