TFF'nin ligleri başlatma kararını eleştiren Rıza Çalımbay: Bu karar kesinlikle Bilim Kurulu'ndan dönmeli

TFF'nin ligleri başlatma kararını eleştiren Rıza Çalımbay: Bu karar kesinlikle Bilim Kurulu'ndan dönmeli

Haberler.com - Haberler | Spor

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 12 Haziran'da başlatılması kararını "Futbolda sosyal mesafe koruma şansı sıfır. Çok büyük yanlış yapıyorlar. Bu kararın, kesinlikle Bilim Kurulu'ndan dönmesi lazım" diyerek eleştirdi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 12 Haziran'da başlatılması kararını değerlendirdi. Sosyal mesafeyi koruma şansının sıfır olduğunu vurgulayan Çalımbay, "Futbolcu arkadaşlarımızın yüzde 80'i çok korkuyor." dedi.

Belirlenen tarihe tepki gösteren Çalımbay, "Bence tarih yanlış hem de çok yanlış. Oyuncuların hazırlanması açısından da yanlış. Bazı oyuncular yurt dışında, başka şehirlerde. Bence ne kadar geç yapılırsa o kadar iyi. Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulumuz çok iyi çalışıyor, çok iyi yere getirdiler. Yüzlerce sporcu ve görevliyi en temaslı oyunda bir araya getirmek en büyük yanlışlardan olacak. Biz oynamak, risksiz bir zamanda, en rahat dönemde ligimizi bitirmek istiyoruz. Birkaç vaka varken ligler iptal oldu şimdi vaka çok ama oynatmak istiyorlar, çok erken başlatıyorlar. Bunun sebebini anlayamıyorum" ifadelerini kullandı.

"Futbolcu arkadaşlarımızın yüzde 80'i çok tedirgin, çok korkuyorlar, oynamak istemiyorlar, evlerinden çıkmak istemiyorlar." diyen Çalımbay, bu korku nedeniyle maçlarda potansiyellerinin çok çok altında performans sergilemelerinin söz konusu olduğuna dikkati çekti.

"SOSYAL MESAFEYİ KORUMA ŞANSI SIFIR"

Kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Rıza Çalımbay, "Futbolcular, temastan kaçacaklar. Tatsız, tuzsuz çok kötü lig maçları oynanacak. Futbolcu arkadaşlarımızın hepsi ailesini düşünecek. Kafaları orada olacak. Bir de deplasmanlı yapmışlar. Nerede kalınacak, nasıl yapılacak? İstedikleri kadar önlem alsınlar, futbolda sosyal mesafe koruma şansı sıfır, mümkün değil. Çok büyük yanlış yapıyorlar. Sayın Sağlık Bakanımıza, Koronavirüs Bilim Kurulu'na inanıyorum. Bu kararın, kesinlikle Bilim Kurulu'ndan dönmesi lazım. Türkiye'de çok sayıda teknik direktör var. Bir tanesini çağırıp fikrini almıyorlar. Belki çok güzel şeyler çıkacak ama maalesef sormuyorlar" dedi.

Tecrübeli teknik adam, kararın iptal edileceğine inandığını, bu nedenle 18 Mayıs'a kadar antrenmanlara başlamayacaklarını sözlerine ekledi.

##13193775##

##13194213##

##13194040##

TFF'nin ligleri başlatma kararını eleştiren Rıza Çalımbay: Bu karar kesinlikle Bilim Kurulu'ndan dönmeli
Haber Yorumları (7)
KUZEYLİ: bu sene hiç oynanmamış gibi sayılmalı.
.....: 26 maç oynanmış, ne demek hiç oynanmamış saymak. 3-5 maç oynansaydı dediğin bir yere kadar doğru. 26 maçtaki çabayı, eforu nereye koyacaksın.
MEHMET: futbolu kaldıralım çünkü bize bir faydası yok zararı var boşuna stres oluyor insanlar hafta sonları ne güzel 2 aydır sakinledi ortalık
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title