Tarihi Kentte Ralli Heyecanı

Dünya Kültür Mirası Listesine Girmeye Hazırlanan Mardin, İlk Kez Bir Ralli Yarışına Ev Sahipliği Yapacak.

Tarihi Kentte Ralli Heyecanı

Dünya Kültür Mirası listesine girmeye hazırlanan Mardin, ilk kez bir ralli yarışına ev sahipliği yapacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, ilk defa bir otomobil yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Mardin'de "Mezopotamya Rallisi" adıyla düzenlenecek organizasyon, yörenin motor sporlarıyla buluştuğu ilk organizasyon olacak.Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 1-4 Kasım 2007 tarihleri arasında Mardin'de Mezopotamya Rallisi adıyla düzenlenecek organizasyon, 2 Kasım Cuma günü Cumhuriyet Meydanı'ndan start alacak. Ralli'nin Mardin'de düzenlenmesine öncülük eden işadamı Sebahattin

Evrensel, ralliye katılımın 40 otomobil ile sınırlı olduğunu, her kategoride katılımın serbest olduğunu ifade ederek, "Mardin'in tarihi ve turistik mekanları, teknolojinin son harikası araçların ve pilotların toprak parkurlardaki mücadelesine tanık olacağı gibi yöre halkının da motor sporlarıyla tanışmasını sağlayacağız" dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Mardin Valiliği ve çok sayıda resmi protokolün desteği ve katılımı ile gerçekleşecek olan organizasyona, klasik otomobillerin de katılacağı öğrenildi.

(MNG-AYŞ-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA