Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel'den bütçe tepkisi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel'den bütçe tepkisi

28.11.2020 16:09 | Son Güncelleme: 28.11.2020 19:15
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel'den bütçe tepkisi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021-2022 yılı bütçe görüşmelerine tepki gösterdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021-2022 yılı bütçe görüşmelerine tepki gösterdi.

Belediyen yapılan açıklamaya göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021-2022 yılı bütçe görüşmelerinin ikinci birleşimi Süleymanpaşa'da yapıldı.

Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 2021-2022 yılı bütçesine karşı çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yüksel, Büyükşehir Belediyesinin 1 milyar 120 milyon liralık bütçesinden Süleymanpaşa için ayrılan yatırım bütçesinin 2021 için 12 milyon 930 bin, 2022 için ise sadece 1 milyon lira olduğunu belirtti.

Bu miktarların da yeni bir yatırım için değil, yıllardır bitirilemeyen yeni otogar inşaatı ve kamulaştırmalar için ayrıldığını aktaran Yüksel, "Devasa büyükşehir bütçesinden Süleymanpaşa'nın payına yeni yatırım olarak koca bir sıfır düştü." ifadesini kullandı.

Yüksel, şöyle devam etti:

"Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi partizanca bir yaklaşım içinde bütçe hazırladı. Süleymanpaşa ve AK Partili diğer üç ilçe belediyesi ile kıyaslandığında, bütçenin nerdeyse tamamı CHP'li belediyelere ayrıldı. Nüfus bakımından büyük farklar olmamasına rağmen, Çorlu ve Çerkezköy'e ayrılan yatırım bütçesi Süleymanpaşa'dan katbekat fazla. Elbette Çorlu'muza, Çerkezköy'ümüze yatırım yapılmalı. Çünkü yıllardır ilçelerimizin ihtiyaçları doğru analiz edilmedi, doğru ve zamanında yatırımlar yapılmadı. Lakin 1 milyon 60 bin kişinin yaşadığı Tekirdağ'ın 11 ilçesine adaletli planlama yapılmalıydı. Aslan payı CHP'li belediyelere ayrılmış olsa da bu ilçeler için de ayrılan bütçe yetersiz. Trakya'nın en büyük ikinci ilçesi olan Süleymanpaşa'da yaşayan 205 bin vatandaş, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde tercihini AK Parti'den yana kullandığı için Büyükşehir Belediyesi tarafından cezalandırıldı."

Yüksel, sözlerini şöyle tamamladı:

"Vatandaşların talep ve beklentileri doğrultusunda her türlü yatırımı ve hizmeti gerçekleştireceğiz. Şikayet etmek için değil, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin partizanca, adaletsiz bir şekilde ve bizlere hiçbir aşamasında danışmadan bütçe oluşturduğu gerçeğinin kamuoyu ve kıymetli hemşehrilerimiz tarafından bilinmesi için bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Sorumlu olduğumuz 205 bin Süleymanpaşalı'nın vergileri ile oluşturulan bütçede, vatandaşlarımızın haklarını savunmak bizim boynumuzun borcudur."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammet Mutaf

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title