Haberler

Türk Milli Atletler Dubai'de Başarılı Sonuçlar Elde Etti

Güncelleme:

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, milli sporcuların Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen 2024 Dünya Para Atletizm Grand Prix'sinde başarılı sonuçlara imza attığını söyledi. Türkiye'nin 4 sporcuyla mücadele edip 1 altın 4 bronz madalya kazandığı organizasyonda, milli takımdaki bedensel engelli sporcu sayısının az olduğu vurgulandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, milli sporcuların Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen 2024 Dünya Para Atletizm Grand Prix'sinde başarılı sonuçlara imza attığını söyledi.

Federasyondan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TAF Başkanı Çintimar, Türkiye'nin 4 sporcuyla mücadele edip 1 altın 4 bronz madalya kazandığı Dubai'deki organizasyona ilişkin, "Para atletizm yarışmaları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uhdemize verildikten sonra yapmış olduğumuz kamp ve çalışmalar neticesinde çocuklarımız ilk defa Dubai'de yarıştı ve yarışmada da güzel dereceler elde etti." değerlendirmesinde bulundu.

Branşlara bakıldığında milli takımdaki bedensel engelli sporcu sayısı az olduğu için eksiklik yaşadıklarını vurgulayan Çintimar, "İnşallah önümüzdeki dönem sadece olimpik sporcuları değil, altyapıdan ve bedensel engeli olan bütün kardeşlerimizi atletizme kazandırarak atletizm müsabakalarında yarıştırmak ve oradan da milli takımdaki bütün kategorileri tamamlayabilmek adına bir çalışma yapacağız." ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının sporculara ve federasyonlara verdiği desteğin önemine dikkati geçen Fatih Çintimar, şunları kaydetti:

"Hiç kimsenin bedensel engelli olmasını arzu etmeyiz ama olan arkadaşlarımızın da, özellikle deprem bölgesinde bedensel engelli olan arkadaşlarımızın diğer branşlar da olmak üzere başta atletizme başlayarak belli bir ölçüde ülkemizi temsil edebilmelerini sağlamak amacıyla bir çalışma ve çaba içerisindeyiz. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu arkadaşlarımıza ve bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz."

Dubai'de 12-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen Dünya Para Atletizm Grand Prix'sinde F57 sınıfı cirit atmada Muhammed Khalvandi altın, F34 sınıfı cirit atmada Muhsin Kaedi Avrupa rekoru kırarak bronz madalya, Hamide Doğangün de T53 sınıfında 100, 400, ve 800 metre koşularında 3 bronz madalya kazandı. Türkiye'yi organizasyonda F40 sınıfında da Rabia Cirit temsil etmişti.

Kaynak: AA / Spor

Birleşik Arap Emirlikleri Fatih Çintimar Atletizm Türkiye Dünya Dubai Spor Güncel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi! Enkaz altındaki 3 işçiden 2'si kurtarıldı

Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi! Enkaz altındaki 3 işçiden 2'si kurtarıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title