Özkan Sümer'in vefatının birinci yılında anma töreni düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Özkan Sümer'in vefatının birinci yılında anma töreni düzenlendi

İhlas Haber Ajansı - Gökmen Şahin - Spor
 - Güncelleme:

- Özkan Sümer'in vefatının birinci yılında anma töreni düzenlendi Trabzonspor'da futbolculuk, teknik direktörlük ve kulüp başkanlığı görevinde bulunan tek kişi olarak tarihe geçen Özkan Sümer'in vefatının birinci yılında anma programı düzenlendi.

- Özkan Sümer'in vefatının birinci yılında anma töreni düzenlendi

TRABZON - Trabzon spor'da futbolculuk, teknik direktörlük ve kulüp başkanlığı görevinde bulunan tek kişi olarak tarihe geçen Özkan Sümer'in vefatının birinci yılında anma programı düzenlendi.

Hamamızade İhsanbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Atilla Ataman, Trabzon spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, A Milli Futbol Takımının ve Trabzon spor'un eski teknik direktörlerinden Şenol Güneş, eski futbolcular Serdar Bali, Hami Mandıralı, Lemi Çelik, Hüseyin Çimşir Mehmet Aurelio, bordo-mavili kulübün eski ve yeni yöneticileri de yer aldı.

Anma programda konuşan Trabzon spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Özkan Sümer'le 1970'li yıllarda tanıştığını belirterek, "Şenol Hocam takım kaptanıydı, İstanbul'da takım kampına gitmiş imza istemiştim, hocam da vermemişti. İlk kez Özkan Sümer'i orada gördüm. Daha sonra Galatasaray'ı çalıştırdığı dönem bir restoranda gidip tanıştım, hayranı olduğumu söyledim. Trabzon'u İstanbul'da temsil ettiği için gurur duyduğumu söyledim" dedi.

Sümer'in altyapı felsefesine hayran olduğunu dile getiren Ağaoğlu, "Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptım. 1996'larda altyapının ne kadar önemli olduğu, sporun temeli olduğunu, yapılması gerekenleri onu izleyerek konuşarak öğrendik" diye konuştu..

Ağaoğlu, futbolun her kademesinde hizmet eden Özkan Sümer'in, Trabzon'un değil ülkenin çok önemli bir değeri olduğunu belirterek, "Çok önemli bir değeri kaybettik ama felsefesi yaşıyor. İçinde bulunduğumuz şartlar o felsefenin dışında bıraksa da hiçbir zaman uzaklaşmayacağız. Özkan Sümer Futbol Akademisi'ni hizmete açtık. Avrupa'dan bir çok spor yazarı buradaydı. Trabzon'da futbolun nasıl bir noktaya geldiği konusunda söyleşi yapmak istediler. Kısa bir konuşma yaptıktan sonra kendilerini bu akademiye götürdük. Trabzon'un futbol gerçeği bu" ifadelerini kullandı

İhlas Haber Ajansı / Gökmen Şahin - Spor

Trabzonspor Özkan Sümer Trabzon Futbol Spor Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title