Fenerbahçe'den gece yarısı olay "12 Mayıs 2012" paylaşımı: Bin yıl geçse de unutmayacağız - Haberler
Haberi Paylaş

Fenerbahçe'den gece yarısı olay "12 Mayıs 2012" paylaşımı: Bin yıl geçse de unutmayacağız

Haberler.com - Spor
 - Güncelleme:

Fenerbahçe, 12 Mayıs 2012'nin yıl dönümünde resmi siteden bir açıklamaya yayınladı. "3 Temmuz kumpas, 4 Nisan suikast, 12 Mayıs komplodur! On yıl değil, bin yıl geçse de unutmayacağız." diyen sarı-lacivertliler açıklamasında, "3 Temmuz kumpası, 4 Nisan suikast girişimi gibi 12 Mayıs'ı da ilk günkü duruşuyla hatırlayacak!" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe, 12 Mayıs 2012'de Süper Final'de oynanan Galatasaray derbisinde yaşananlara ilişkin bir açıklama yayınladı. Sarı-lacivertli kulüp, o gün taraftarına yapılanları asla unutulmayacağını vurguladı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

Devletin tüm kademelerini cebren ve hile ile ele geçirmiş Cumhuriyet tarihinin en kirli terör örgütünün gerçekleştirdiği 12 Mayıs saldırısının üzerinden bugün tam 10 yıl geçti. 12 Mayıs 2012'de, stadımızda oynanan Fenerbahçe - Galatasaray maçının ardından tribünlerimizde ve stadımızın dışında hiçbir gerginlik yokken, Büyük Fenerbahçe taraftarı, dönemin polisi, savcısı, medyasının tüm saldırısına rağmen son maça kadar mücadelesini sürdürmüş takımını gururla alkışlarken; Kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk çocuk demeden masum taraftarlarımızın üzerine acımasızca biber gazı sıkılmış, Fenerbahçelilere coplarla saldırılmış, soyunma odası koridorları da dâhil tüm stadımız gaza boğulmuştu.

Fenerbahçe'den gece yarısı olay '12 Mayıs 2014' paylaşımı: Bin yıl geçse de unutmayacağız12 Mayıs 2012 - Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası

Karşımızdaki hainler tüm bunları yaparken bir de olayları kendileri başlatmamışçasına taraftarımıza vandal etiketi yapıştırmaya çalıştılar. Kulübümüz, ne o günü ne de o günün görünen görünmeyen rol sahiplerini, masum taraftarımıza saldıran polis üniforması giymiş terör örgütü mensuplarını ve bir tarafta canını korumaya çalışan Fenerbahçe taraftarı varken karşı tarafta kutlama mücadelesi verenleri unutacak; 3 Temmuz kumpası, 4 Nisan suikast girişimi gibi 12 Mayıs'ı da ilk günkü duruşuyla hatırlayacak!

Fenerbahçe'den gece yarısı olay '12 Mayıs 2014' paylaşımı: Bin yıl geçse de unutmayacağız12 Mayıs 2012 - Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası

Ve FENERBAHÇE haksızca, hukuksuzca, kuralsızca kendisi ile uğraşanlara inat, maruz bırakıldığı zor günleri ve bunu yapanları, camiasının desteği ile tarihe gömmüş, yarınlarına sımsıkı sarılmıştır! Bugün, o kara gecenin 10. yıl dönümünde, Takımı, taraftarı, değerleriyle, 115 yıllık kökleri toprağın en güçlü ve en naif yanı, Umut ve gurur saçan dalları, geleceğin feneri olan renkleriyle FENERBAHÇE ÇOK YAŞASIN…"

Haberler.com - Spor

Fenerbahçe, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Kemalettin ırmak :

Polise saldıran fb taraftarı kamu malına zarar veren fb taraftarı polis hakedene hakettiğini vermiş Her türlü pisliği yapan bunlar sorsan en fazla mağdur olan yine bunlar şaka gibi

sadece kadir:

AYRICA ŞUNU BELİRTEYİM O YIL SADECE 1 DEFALIĞINA MAHSUS SIRF GS ŞAMPİYON OLMASIN DİYE PLAY OFF GRUBU YAPILDI.SON MAÇI DA KADIKÖYE BIRAKTILAR Kİ FB ŞAMPİYON OLSUN DİYE AMA YAPTIKLARI PLAN ALT ÜST OLDU. ŞAMPİYON DEĞİŞMEDİ.

Maho Oksi:

Sizin işiniz şike yapmak şampiyon Trabzonspor

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title