Haberler

56'ıncı Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri Başlıyor

Spor Haberleri

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde her yıl düzenlenen ve bu yıl 56’ıncı düzenleneceği Akbalık Yağlı Güreşleri için basın toplantısı yapıldı.

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde her yıl düzenlenen ve bu yıl 56'ıncı düzenleneceği Akbalık Yağlı Güreşleri için basın toplantısı yapıldı.

Akyazı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenerek yoğun ilgi ve katılım gören ve bu yılda 56'ıncı düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşlerinin basın toplantısı yapıldı. Gerçekleşen toplantıya MHP Sakarya Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Güreş Ağası Mehmet Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altun, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle sakinleri, güreşçiler katıldı.

"Güreşi sevmem babam vasıtasıyla olmuştur"

Toplantıda konuşan Güreş ağası Mehmet Öztürk, "56'ıncısı düzenlenecek olan Akbalık Yağlı güreşlerine herkesi davet ediyorum. Emeği geçen köy halkına, belediye başkanı Hasan Akcan'a bir dönem önceki ağamız İdris Çaymaz'a hizmeti geçmiş herkese şükranlarımı iletiyorum. Akyazı'nın tanıtımına faydası olacak bu etkinlikte. Güreşi sevmem babam vasıtasıyla olmuştur. Rahmetli babam güreşlere gidiyordu. Babamın sayesinde bu güreşçi kardeşlerimle tanışmış bulundum. Tüm halkımızı 16 Haziran'da yapılacak olan Akbalık yağlı güreşlerine davet ediyorum" dedi.

"Akyazı'da değişiklikler olduğunu inanıyorum"

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan her zaman üstüne koyarak başarılı organizasyonlar çıkardıklarını belirterek, "Akbalık yağlı güreşlerini kazandırmak onur ve gurur verici Akyazı'nın isminin güzel anılması noktasında güzel bir etkinlik. Akyazı Belediyesi olarak bir tik ileri koyarak etkinliklerimizi yapıyoruz. Bu yıl Akyazı'da yaz tatilinde 13 branşta gençlere yönelik spor faaliyetlerini sürdüreceğiz. Gayemiz çocuklarımız yetişen neslimiz sokakta kötü alışkanlıklar edinmesin, Ülkesine milletine faydalı olsun. İnşallah başarılı olduğumuza inanıyorum. Akyazı'da değişiklikler olduğunu inanıyorum. Böyle güzelliklerle hepimizi bir arada olalım inşallah" diye konuştu.

56. Akbalık Yağlı Güreşleri 16 Haziran 2018 Cumartesi Ramazan Bayramının ikinci günü saat 10.00'da başlıyor. Ata sporumuz Yağlı pehlivan güreşlerini yaşatma adına yapılan organizasyonda bu yıl 50'ye yakın başpehlivan ve toplamda ise her yıl olduğu gibi 14 kategoride bin'e yakın pehlivanın dualı çayırda kol bağlayacağı belirtildi. - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Akyazı Güreş Spor Haberler

title