Haberler

11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu Başladı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen 11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu başladı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen bisiklet severler, toplam parkuru 167 kilometre olan turda yer alıyor. Etkinliğe yurt içi ve yurt dışından toplam 127 kişi katılıyor.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde "11. Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu" başladı.

Beyşehir Belediyesi, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Bisiklet Topluluğu ve Huğlu Outdoor tarafından ortaklaşa düzenlenen, Konya ile Isparta illerini kapsayan, toplam parkuru 167 kilometrelik mesafeden oluşan Beyşehir Gölü Etrafı Kamplı Bisiklet Turu'na Türkiye'nin dört bir yanından gelen çok sayıda bisiklet sever katılıyor.

Bisiklet tutkunları Beyşehir Vuslat Park festival alanından, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı'nın startıyla uğurlandı.

Bisiklet tutkunları, Beyşehir, Kıreli, Fele, Yassıbel, Karayaka ve Çeltekten sonra Gölyaka Mahallesi Kızıl Kilisede bir gecelik kamp etkinliğine katılacak.

Bisiklet Festivaline, 22 ilden olmak üzere yurt dışından gelen Belçika ve Fransa'nın önde gelen bisiklet tutkunlarıyla birlikte toplam 127 kişi katılıyor.

Etkinlik, bu yıl Beyşehir Belediyesi Basın Müdürlüğünde uzun yıllar görev yaparken geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu eşiyle birlikte hayatını kaybeden Hasan Basri Ecevitçi, anısına düzenleniyor.

Kaynak: AA / Spor

Beyşehir Gölü Türkiye Konya Turizm Spor Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title