Erdoğan'dan "İlişkiler Normale Dönecek" Diyen Trump'a Yanıt: Geciken Bir Açıklama

Erdoğan'dan "İlişkiler Normale Dönecek" Diyen Trump'a Yanıt: Geciken Bir Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti grubunun ardından basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Trump'ın "İlişkiler normale dönecek" sözleri için "Geciken bir açıklama" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti grubunun ardından basın mensuplarına gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Rahip Brunson krizinin ardından, "İlişkilerimiz normale dönecek" diyen ABD Başkanı Donald Trump'a yanıt veren Erdoğan, "Geciken bir açıklama" ifadesini kullandı.

"TEHDİTLE NETİCE ALMA YOLUNA GİTMEYİN"

Açıklamasının devamında "Türk yargısına güvenin tehditle netice alma yoluna gitmeyin" diyen Erdoğan, "Türk yargısı kendisine olan güveni boşa çıkarmadı" dedi.

TRUMP TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Brunson'ın serbest kalmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden ABD Başkanı Donald Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımları için teşekkür ediyorum. Şu anda Türkiye ile harika bir ilişkiye sahip olma şansımız var. Brunson'ın serbest bırakılması için Türkiye ile bir anlaşma yapılmadı. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Yine de ABD tarafında bir takdir var ve bu adım ABD ile Türkiye ilişkilerinin iyi, belki de harika bir yola girmesine neden olacak." ifadelerine yer vermişti