Söke Belediyesi Sivrisinekle Mücadele Çalışmalarını Hızlandırdı

Söke Belediyesi Sivrisinekle Mücadele Çalışmalarını Hızlandırdı

Hava Sıcaklıklarının Artmasıyla Birlikte Aydın'ın Söke İlçesi'nde Sivrisinekler Arttı. Belediye Tarafından Artan Sinek Varlığı Nedeniyle Gün Boyu Larva ile Mücadele Çalışması Başlatıldı. Vatandaşların Açıkta Çöp ve Su Bırakmamasını ve Özellikle Yaz Mevsiminde Temizlik Kurallarını Riayet Etmesini İsteyen Belediye Yetkilileri Çalışmaların 24 Saat Devam Ettiğini Belirttiler.

Söke Belediyesi Sivrisinekle Mücadele Çalışmalarını Hızlandırdı

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Aydın'ın Söke İlçesi'nde sivrisinekler arttı. Belediye tarafından artan sinek varlığı nedeniyle gün boyu larva ile mücadele çalışması başlatıldı. Vatandaşların açıkta çöp ve su bırakmamasını ve özellikle yaz mevsiminde temizlik kurallarını riayet etmesini isteyen belediye yetkilileri çalışmaların 24 saat devam ettiğini belirttiler.

Küresel ısınma nedeniyle bu yıl larva mücadelesine geçen yıllara göre erken başlanılmasına rağmen, sivrisinekler çok olunca Söke Belediyesi mücadelesini arttırdı. Sabahın erken saatlerinde park ve bahçeler ile üreme sahalarının ilaçlanması dışında; gün içinde ve bitiminde de ilaçlamalar yapılıyor. Söke Belediyesi ilaçlama ekipleri özellikle ağaçların bol olduğu bölgelerde her yeri ilaçlıyor.

Öte yandan Söke belediyesi tarafından yıllık mutat uygulamalar kapsamında sineklerin ürediği Söke Çayı'nda da ıslah çalışmaları yapıldı. Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Söke Belediyesi şantiyeler şefi Kadir Ateş; yapılan mücadeleye vatandaşlarında katkıda bulunmaları gerektiğini söyledi. Özellikle temizlenen Söke Çayı'na çöp atılmamasını isteyen Ateş, çöp konteynır kapaklarının da kapalı tutulmasını istedi.

(LT-İK-YK)

20.06.2007 17:12 TSİ