Sivasspor:1 - Trabzonspor: 0 Maç Sonu

Sivasspor'un 1-0 Üstünlüğü ile Sona Eren Karşılaşma Sonrasında İki Teknik Adam Maçı Değerlendirdi. Sivassporlu Futbolcular Galibiyeti, Bebeği Hastanede Tedavi Gören Takım Arkadaşları İlhan'a Hediye Ettiler.

Sivasspor:1 - Trabzonspor: 0 Maç Sonu

Sivasspor`un 1-0 üstünlüğü ile sona eren karşılaşma sonrasında iki teknik adam maçı değerlendirdi. Sivassporlu futbolcular galibiyeti, bebeği hastanede tedavi gören takım arkadaşları İlhan`a hediye ettiler.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, maçı izlerken kulübede işkence çektiklerini ifade ederek, ¨Aslında rakibimiz başta bizden çok daha iyi oynadı. İkinci yarı dengeyi kurup, zaman zaman üstün duruma geçtik. Ortada geçen bir maçtı, gol atan kazanacaktı. Golü atan kazandı. Yakaladığımız net bir gol poziysonu vardı, atsaydık rakibimiz panikleyebilirdi. Hakemi konuşmak istemiyorum ama her iki takım oyuncularıda itiş kalkışlı bir oyun oynadılar. Önce Sivasspor başladı sonra bizimkiler ayak uydurdu. İlk bölümde hakem rakibin faullerine göz yumdu. Zevkli ve heyecanlı bir maç gibi gözükmesine karşın biz teknik adam ve futbolcular kenarda işkence çekti. Çok gelişi güzel bir mücadele oldu. Bu maçı unutup önümüzdeki Fenerbahçe maçına bakmak zorundayız. 3 oyuncumuz cezalı duruma düştü ama 25 kişilik bir kadromuz var. Üzgünüz, Sivasspor`u tebrik ediyoruz¨ şeklinde konuştu.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise şöyle konuştu, ¨Trabzonspor`un zor durumda olduğunu biliyorduk. Daha önceki maçlarda kendi sahamızda açık futbol ve bireysel hatalarla mağlup oluyorduk. Bugün sisteme dayalı bir oyun sergiledik. Trabzon karşısında aldığımız 3 puan ve sergilediğimiz futboldan dolayı mutluyum ve bütün futbolcularımızı kutluyorum. Biz 9 trilyon ile kurulmuş kısıtlı bütçeli bir takımız. Bizim bu seneki hedefimiz yine ligde kalmak ve bundan sonraki hedefimiz de gidebildiğimiz yerlere gitmek.¨

Sivassporlu futbolculardan Yasir Elmacı ise, ¨Çok iyi mücadele ettik. Beşiktaş maçını da kazanmıştık. Bugün kazanarak Beşiktaş galibiyetinin tesadüf olmadığını gösterdik. Taraftarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Takım arkadaşlarım adına biz bu galibiyeti İlhan`ın hastanedeki oğluna armağan ediyoruz¨ derken, İlhan Ummak ise, ¨Bugün çok iyi bir oyunla Trabzon`u mağlup ettik. Bizim inandıktan sonra başaramayacağımız iş yok. Bizim konum olarak 3 puana ihtiyacımız vardı¨ dedi.
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise, zorlu 3 maçlık periyodun 2`sinden 6 puanla ayrıldıklarını belirterek, ¨Beşiktaş maçından sonra Trabzon karşısında da çok iyi bir galibiyet aldık. Bana göre nizami bir golümüz de verilmedi. Önümüzde Galatasaray maçı var ve biz bu maçı da kazanarak çıkışımızı sürdürmek istiyoruz¨ dedi.
Karşılaşma sonrasında Trabzonspor taraftarları uzun süre takımlarının aleyhine tezahüratlarda bulundu. Bazı taraftarlar ise bulundukları tribünün koltuklarını kırdı. Takımların soyunma odasından çıkışında ise bir kaç taraftarın Gözdeniz`e yönelik ¨İddia kuponu doldur¨ şeklinde laf attıkları görüldü.