10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Siirt'te köylerde hayvanlarını yaylalarda otlatacak çoban bulamayan vatandaşlar, 10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban arıyor.

Siirt'te köylerde tarım ve hayvancılıkla uğraşmak istemeyen gençler 10 bin lira maaşı kabul etmiyor. Kışın gelmesiyle hayvanlarına bakacak ve sıcak bölgelere götürecek çoban bulamadıklarını söyleyen sürü sahibi Zeki İmaç, zor bir meslek olduğu için bu işi yapacak insan bulamadıklarını ifade etti.

10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar

KİMSE TERCİH ETMİYOR

Kış ayı boyunca hayvanlara bakacak çalışan bulamadıkları için aile fertleriyle dönüşümlü olarak çobanlık yaptıklarını belirten İmaç, yorucu ve meşakkatli bir iş olduğu için kimsenin bu işi tercih etmediğini kaydetti.

10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar

"10 BİN LİRAYI KABUL ETMİYORLAR"

İmaç, "Şu an Siirt'teyiz, Şırnak'tan Cizre'ye gidiyoruz. Çobanlık çok zordur. Kimse çobanlık yapamıyor, çoban bulamıyoruz. Çoban olmaları için ayda 10 bin lira veriyoruz kimse kabul etmiyor. Geliyor bir hafta yapıyor ikinci hafta kaçıyor. Yıllardır çobanlık ve hayvancılık yapıyoruz. Zor bir meslektir, çoban bulamıyoruz" dedi.

10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Tarım, Siirt, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (5)
Ömer Bal:Bu tür haberlerle gerçekler gizlenemez,, Kabul edin artık memleketi batırdınız, bitirdiniz her şeyi.. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :10 bin tl maaş yalandan kim ölmüş Ülkeyi güllük gülistanlık göstermeye çalışıyorlar. Cevap Yaz 4 34 Yayından Kaldır
Kimbel:Bu kadar yalan haber duymadım okumadım 10 bin ayda kardeşim 1 senede adamın 1 koyunu kalmaz hepsi çoban maaşına gider eğer Dollar 100 TL olursa belki 10 bin olur Cevap Yaz 3 29 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title