Servet: Sakin Oynayan Kazanacak

Servet: Sakin Oynayan Kazanacak

Galatasaraylı Futbolcu Servet Çetin, Fenerbahçe ile Yapacakları Derbi Maç Öncesi Açıklamasında, Sinirlerine Hakim Olup Sakin Oynayan, İyi Konsantre Olan Takımın Karşılaşmayı Kazanacağını Söyledi.

Servet: Sakin Oynayan Kazanacak

Galatasaraylı futbolcu Servet Çetin, Fenerbahçe ile yapacakları derbi maç öncesi açıklamasında, sinirlerine hakim olup sakin oynayan, iyi konsantre olan takımın karşılaşmayı kazanacağını söyledi.

Servet, Galatasaray TV'de yaptığı açıklamada, Fenerbahçe maçıyla ilgili değerlendirmelerin, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından önce başladığını belirterek, ''Çok önemli bir maç. Son yıllarda böyle bir derbi mücadelesini hiç kimse izlememiştir. Son 3 haftaya girerken, iki takım da aynı puanda ve birbirleriyle oynayacaklar. Ben ligin böylesine çekişmeli geçtiği bir sezon hatırlamıyorum'' dedi.

Servet, ''Sahadan, o gün sinirlerine hakim olup sakin oynayan, iyi konsantre olan takım galip ayrılacak. İnşallah bu saydıklarımı biz gerçekleştiririz. Kazanmamamız için bir sebep yok, yeter ki kendimize güvenelim ve iyi bir şekilde mücadele edelim '' şeklinde konuştu.

Sarı-kırmızılı futbolcu, maçın kendileri için olduğu gibi taraftarlar için de stresli olacağını belirtirken, taraftarlardan da maçta sinirlerine hakim olmalarını istedi.

Galatasaray'ın genç futbolcularından Arda Turan da Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşmanın, şampiyonluk için belirleyici bir maç olacağını söyledi.

Derbinin güzel, keyifli ve heyecanlı bir maç olması dileğinde bulunan Arda, ''Sonuçta bir maç. Bir derbi, ama ölüm kalım mücadelesi değil. Kendimizi çok fazla strese sokmamalıyız. Bu maçın keyfini çıkarmak lazım. Ben kendime ve takım arkadaşlarıma güveniyorum, maçtan iyi bir skorla ayrılacağımıza inanıyorum'' ifadesini kullandı.

Fenerbahçe maçını kazanmaları halinde şampiyon olacakları iddiasında bulunan Arda, ''O nedenle, tüm gücümüzle galibiyet için çalışacağız. Her şey bizim elimizde'' dedi.