Satso Başkanı Kösemusul, 'Finans Sektörü Sakarya'nın Gelişimine Dikkat Göstermelidir' - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Satso Başkanı Kösemusul, "Finans Sektörü Sakarya'nın Gelişimine Dikkat Göstermelidir"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Satso Başkanı Kösemusul,

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Finans sektörünün Sakarya’nın gelişimine dikkat göstermesi gerektiğini söyledi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Finans sektörünün Sakarya'nın gelişimine dikkat göstermesi gerektiğini söyledi.

Başkan Kösemusul, Anadolu Bank Genel Müdür Yardımcısı İsmail Atakan Özgüney, Bölüm Başkanları Zafer Can ve Ömür Can Sümerkan, Şube Müdürü Emin Korkutan ile Ziraat Bankası Bölge Müdürü Abdullah Yüce ve Satınalma Müdürü İdris Mısırlıoğlu'nu misafir etti.

Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kösemusul, iş dünyası ve finans sektörünün önemli birer paydaş ve işbirliği tarafları olduğunu dile getirirken, Sakarya'nın gelişiminden bahsetti ve sektörün şehrin büyüme gelişmesine dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Kösemusul, "Sakarya finans sektörü için de doğru bir adres. Orta vadede ekonominin lokomotifi olmaya hazırlanan bir iliz. Bunun için altyapımızı hazırlıyoruz. Artan istihdamı nitelikli bir hale getirmek için çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Başkan Kösemusul, Sakarya'nın hızla geliştiğini belirterek, "Sakarya olarak kendi potansiyelimizin farkındayız ve ne istediğimizi biliyoruz. Buradaki bankalar şubelerini değerlendirirken diğer illerdeki şubeleri ile kıyaslanmamalı. Hızla gelişen, yatırımların hızla arttığı bir ilde banka şubeleri de o oranda önem arz ediyor. Ekonomi bir bütündür. Sadece bankacılık sektörü başarılı diğerleri önemli değil, ya da iş dünyası başarılı bankacılık değil diyemeyiz. Bu yüzden bu gelişimde bankalarla iş birliğimizi sürekli kılmalıyız. Yatırımların artması demek gelişen ekonomi demektir. Güçlü ve canlı bir Sakarya'yı biz hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Anadolu Bank Genel Müdür Yardımcısı İsmail Atakan Özgüney ve Ziraat Bankası Bölge Müdürü Abdullah Yüce, bankaların SATSO'nun çalışmalarını yakından takip ettiğini, işbirliğinin artırılması ve ortak çalışmaların hayata geçirilmesinin önemini dile getirerek yakın ilgilerinden dolayı Başkan Kösemusul'a teşekkür etti. - SAKARYA

Satso Başkanı Kösemusul, Finans Sektörü Sakarya'nın Gelişimine Dikkat Göstermelidir

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500