Sakarya'dan Kısa Kısa - Haberler
Haberi Paylaş

Sakarya'dan Kısa Kısa

AA - Haberler | Güncel
Sakarya'dan Kısa Kısa

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Sarıbıyık, ziyarette SUBÜ olarak 29 bin öğrenci ile yeni eğitim dönemine başlayacaklarını belirtti.

Yeni üniversiteye biçilen misyon doğrultusunda topluma yönelik sorumluluğun bilincinde olarak, nitelikli insan yetiştirme ve iş dünyasının sorunlarına çözümler üreten Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmeyi planladıklarını aktaran Sarıbıyık, "İş dünyamıza nitelikli personel yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Toçoğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık'a yeni görevinde başarı diledi.

Sapanca Belediyesi 7 bin kişiye aşure dağıtacak

Sapanca Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünce 7 bin kişilik aşure yapılacağı bildirildi.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl düzenli olarak sürdürülen aşure geleneğinin bu yıl da devam ettiğini belirtti.

Milli ve manevi günlerden olan aşure gününün, tüm insanlığa, İslam dünyasına, kardeşlik, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulunan Yılmazer, "Tüm halkımızı aşure etkinliğinde birlikte olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Aşure dağıtımı 21 Eylül 2018 Cuma günü saat 14.00'de Sapanca Belediyesi Kapalı Pazaryeri, Rüstempaşa Camii, Yeni Camii, Cami Cedit Camii ve Buhara Cami'sinde yapılacak.

SGM'ler ve Macera Park'ta kayıtlar başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Gelişim Merkezleri (SGM) ve Yaşayarak Öğrenme Macera Park'ta yeni dönem kurs kayıtları başlıyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, burada yaptığı açıklamada, 24 Eylül Pazartesi günü başlayacak kayıtların 7 Ekim Pazar günü sona ereceğini belirtti.

Yeni dönemin tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Yüce, şunları kaydetti:

"Sosyal Gelişim Merkezi ve Macera Park'ta 36 farklı branşla hizmet sunacağız. Yoğun bir yaz dönemini geride bıraktık. Yeni bir döneme başlayacağız. Öğrencilerimiz öğrenmenin yanında eğlenmenin de ayrıcalığını merkezlerimizde yaşayacaklar. Zengin ders içeriklerimiz, uzman eğitmen kadromuzla öğrencilerimizle yeniden buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. İnşallah yeni dönem eğitimlerimizi de verimli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Tüm öğrencilerimizi Sosyal Gelişim Merkezlerimizle ve Macera Park'la buluşmaya devam ediyorum."

Yeni dönem branşları ise şunlar olacak:

Kur'an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi, Arapça, İngilizce, Akıl Oyunları, Satranç, Drama, Ritim, Tasarım-Seramik, Resim, Karikatür, Keman, Bağlama, Gitar, Ney, Ebru Atölyesi, Tezhip Atölyesi, Minyatür Atölyesi, Robotik ve Kodlama Atölyesi, Maket Yapımı Atölyesi, Becerikli Eller Atölyesi, Mutfak Atölyesi, Çizgi Film ve Animasyon Atölyesi, Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi, Dikkat Atölyesi, Minik Adımlar Halk Oyunları Atölyesi, Geleneksel Sanatlar Atölyesi, Çizgi Tasarım Atölyesi, Grafik Tasarım Atölyesi, Melodika, Origami, Oyuncak Yapım Atölyesi, Kodlama, Sahne Sanatları Atölyesi, Spor Tırmanışı, Model Uçak Atölyesi, Geleneksel Okçuluk.

AA - Son Dakika Haberleri