Haberler

Bursa'da Astım ve Alerjili Çocuklar İçin Eğitim ve Spor Kampı Gerçekleştirildi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bursa'nın İznik ilçesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Alerji Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nihat Sapan ve Doç. Dr. Şükrü Çekiç önderliğinde 4-9 Eylül 2023 tarihleri arasında Astım ve Alerjili Çocuklar Eğitim ve Spor Kampı gerçekleştirildi. Kamp kapsamında astım hastası çocuklara eğitim verildi ve çeşitli spor aktiviteleri düzenlendi.

Bursa'nın İznik ilçesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Alerji Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nihat Sapan ve Doç. Dr. Şükrü Çekiç önderliğinde 4-9 Eylül 2023 tarihleri arasında Astım ve Alerjili Çocuklar Eğitim ve Spor Kampı gerçekleştirildi.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, İznik'te astım ve alerjili çocukların eğlenmeleri ve sosyalleşmeleri için eğitim ile spor kampı yapıldı.

BUÜ'den çok sayıda personelin görev aldığı etkinlikte, astım hastası çocuklara; astım ve astım ilaçlarını kullanma konularında eğitim verildi.

Bursa'da yaşayan çocukların yanı sıra İstanbul, Ankara, Aydın, Yalova, Eskişehir ve Kocaeli'nden gelen çocuklar için özyönetimlerini geliştirmeye yönelik eğitimler düzenlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kamp sorumlusu BUÜ'lü Akademisyen Prof. Dr. Nihat Sapan, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yaklaşık 50 katılımcıyla beraber kampın başarıyla geçtiğini aktardı.

Kamplarda her gün astım ile ilgili bir konunun anlatıldığını ve çocukların sorularının yanıtlandığını belirten Sapan, "Katılımcı çocuklarımıza solunum fonksiyon testleri uygulandı. Gün içinde spor aktivitesi olarak sabah egzersizleri, yüzme, voleybol, masa tenisi ve basketbol müsabakaları yapıldı. Bu aktivitelerin yanı sıra İznik Belediyesi tarafından tesis edilen araçlarla çocuklara İznik'in tarihi değerleri ve Çini Vakfı gezisiyle İznik Çinisi'nin yapım aşamaları tanıtıldı." ifadelerini kullandı.

Sapan, ilk astım kampını 1996 yılında Prof. Dr. Ülker Öneş ile birlikte gerçekleştirdiklerini ve kampın o günden bugüne Türkiye'deki tek astım ile alerjili çocuklar kampı olma özelliğinin devam ettiğini vurguladı.

Astımlı çocuklarla zaman geçirmek ve sorularını cevaplamak için çok sayıda öğretim üyesi kampı ziyaret etti.

Kampı ziyaret eden isimler arasında, Prof. Dr. Ülker Öneş, İstanbul Tıp Fakültesi Prof. Dr. Zeynep Tamay, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Pınar Uysal, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Metin Aydoğan ve İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Doç. Dr. Esra Özek Yücel yer aldı.

Kaynak: AA / Sağlık

Astım Bursa Spor Eğitim Sağlık Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (1 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title