Sağlık Çalışanı, İşte de, Evde de Mutsuz

Sağlık Çalışanı, İşte de, Evde de Mutsuz

Sağlık Çalışanı, İşte de, Evde de Mutsuz
ANKA - Haberler | Güncel

Tüm Sağlık -Sen'in 1550 Sağlık Çalışanı Üzerinde Gerçekleştirdiği Anket Çarpıcı Sonuçlar Ortaya Koydu. Sağlık Çalışanı İşte Olduğu Gibi Evde de Çeşitli Sorunlarla Karşı Karşıya Bulunuyor.

-Tüm Sağlık-Sen'in 1550 sağlık çalışanı üzerinde gerçekleştirdiği anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Sağlık çalışanı işte olduğu gibi evde de çeşitli sorunlarla karşı karşıya bulunuyor.

ANKARA (ANKA) Tüm Sağlık-Sen (Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) tarafından yaptırılan "Sağlık Çalışanlarının Sorunları" anketinden çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

1550 sağlık çalışanı üzerinde gerçekleştirilen anketle, sağlık personelinin iş, aile ve sosyal hayatında yaşadıkları sorunlar tespit edildi.

Anket sonuçlarına göre, sağlık personelinin yüzde 33'ü iş hayatında yaşadıkları en önemli sorunun "çalışanlara hak ettiği değerin verilmemesi", yüzde 25'i "görevlendirme ile ilgili adaletsizlikler", yüzde 18'i "yöneticilerin olumsuz tavır ve davranışları", yüzde 6'sı "bazı özel durumlarda yöneticilerin izin konusunda olumsuz tavırları" olduğunu bildirdi, yüzde 16'sı ise sorun yaşamadığını belirtti.

Sağlık çalışanlarının, çalışma koşullarından dolayı aile içinde ve çevrede yaşadıkları en önemli soruna ait sonuçlar ise şöyle:

Çalışanların yüzde 35'i ailedeki rol ve görevlerinde aksaklıklar, yüzde 24'ü nöbetlerden dolayı çatışmalar yaşadığını ifade ediyor. Yüzde 23'ü sosyal ve kültürel etkinliklere katılamadığını, yüzde 13'ü ise arkadaş ve çevresiyle yeterince vakit geçiremediğini belirtiyor. Çalışanlardan sadece yüzde 5'i herhangi bir sorun yaşamadığını ifade ediyor. (ANKA)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title