Safvetli Başarılı Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

Safvetli Başarılı Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

16.06.2011 16:20 | Son Güncelleme: 16.06.2011 16:20
Safvetli Başarılı Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

Bursa İnegöl Özel Nilüfer Safvet Koleji'nde okuyan 19 öğrenci, uluslararası, ulusal ve il genelinde düzenlenen yarışmalarda elde ettikleri başarılarından dolayı ödüllendirildi.

Kaymakamlık makamında tören öncesi açıklama yapan Okul Müdürü Bayram Yayla, eğitime başladıkları günden beri İnegöl'e eğitimde ilkleri yaşattıklarını dile getirdi. Yayla, "Uluslararası, ulusal ve il genelinde yapılan yarışmalarda okulumuz, ilçemizi en güzel şekilde temsil etmiştir. Okulumuz olimpiyat ve proje yarışmalarında olduğu gibi sporda ve sanatta başarılı öğrenciler yetiştirmektedir. Bugünkü ödül töreni de bunun en güzel kanıtıdır. Biz okul olarak ilçemizin adını eğitimde duyurmak için öğretmen ve öğrencilerimizle gece gündüz demeden çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam edeceğiz. " diye konuştu.

Kaymakam Durmuş Gencer de öğrencilerin elde ettikleri başarılardan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Gencer şöyle konuştu: "Uluslararası ve ülke çapında düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrencilerin bu başarıları bizlerle paylaşması güzel. Çünkü paylaştıkça acılar azalır, mutluluklar çoğalır. Tüm öğrencileri tebrik ediyorum. "

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ise Safvet Koleji'nin eğitime önemli katkıları olan başarılı okullardan birisi olduğuna dikkat çekti. Baştürk, "Daha önce de birçok ödül töreninde beraber olduk, ama bu ödül töreni biraz daha anlamlı oldu. Hem ülke içerisinde hem de ülkeler arasında öğrencilerimiz başarılar elde etmişler. Öncelikle ilçemizin Türkiye genelinde tanıtılması, Avrupa ve Amerika'ya kadar sesimizin duyulması bizi memnun etmiştir. Bu çalışmalarda katkısı bulunan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. " diye konuştu.

Konuşmaların ardından başarılı öğrenciler altın ile ödüllendirildi. Çeşitli etkinliklerde derece alan öğrenciler ise şöyle oldu: 30 ülkeden 72 projenin yarıştığı Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın, Avrupa Birliği ve Çağlar Eğitim Kurumları ile organize ettiği 5. Uluslararası Genç Mucitler Proje Olimpiyatı'nda (IYIPO) Dünya 2. si olan Celal Berkay Lâçin.

Bu yıl 26. sı düzenlenen ve 90 ülkeden 160 bin öğrencinin katıldığı AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyatı'nda Emre Tosun Altın madalya, Kerem Düzenli Gümüş madalya, Ülkü Duru ve Elif Alınlı Bronz madalya.

Rusya Federasyonu, Ukrayna, Türkiye ve Almanya gibi sekiz ülkeden finale 18. 345 öğrencinin katıldığı 7. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında 5. sınıf Matematikte Bilal Şeyda Çiftçi 1. olarak altın madalya, 7. sınıf Türkçede Mustafa Taha Cin 1. olarak altın madalya, 5. sınıf İngilizce de Sevil Dilara Korkmaz 2. olarak gümüş madalya, 8. sınıf biyolojide Emre Kutlu 2. olarak gümüş madalya, 8. sınıf İngilizce de Şevval Ünlüaslan 3. olarak bronz madalya, 5. sınıf Türkçede İzel Şenal 3. olarak bronz madalya, 7. sınıf Türkçede Ahmet Demirtaş 3. olarak bronz madalya.

30 ülkeden 3 bin projenin katıldığı 7. si düzenlenen E-Biko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda Bilgisayar Destekli Eğitim Sistemi (BİDES) projesiyle dünya 3. sü olan Emre Tosun ve Kerem Düzenli Bronz Madalya.

Bu yıl İstanbul'da 7. si düzenlenen "E-Dream Bilgisayar Proje Olimpiyatı'nda Türkiye genelinde 78 ilden 2150 projenin katıldığı yarışmada web tasarım dalında Türkiye 1. olan Emre Tosun.

Türkiye genelinde 2450 okuldan yaklaşık 170. 000 eserin katıldığı 16. Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması'nda Gülsüm Tanhan, Türkiye 1. si altın madalya.

40 ilden 750 öğrencinin finale kaldığı İstanbul Anafen Okullarının Türkiye genelinde düzenlediği Anafen Sanat Günlerinde Fotoğraf kategorisinde, Ceren Şahin Türkiye 2. si altın madalya, Jüri Özel Ödülü Hünkâr Topalak gümüş madalya, THM enstrüman kategorisinde Rukiye Koyuncu bronz madalya, takdim kategorisinde Rabia Basmacı bronz madalya.

58 okuldan 800 öğrencinin katıldığı Kütahya Özel Konuralp Eğitim Kurumları'nın düzenlemiş olduğu 4. Konuralp Matematik Yarışması'nda (Komatya 2011) Kerem Düzenli gümüş madalya, Emre Tosun bronz madalya, Hasan Sezai Tokcan bronz madalya.

İlköğretim Okulu öğrencileri arasında Türkiye genelinde düzenlenen "Çanakkale Ruhu" konulu kompozisyon yarışmasında Berra Salman: Bursa 1. si.

Safvetli Başarılı Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title