Haberler

On binlerce öğretmen adayının gözü Beştepe'de! Kabine, Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor

Güncelleme:

Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. İç ve dış siyasette öne çıkan başlıkların değerlendirileceği toplantıda enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar da ele alınacak. On binlerce öğretmen adayının gözü de Beştepe'de olacak. Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bugün Beştepe'de toplanacak. Zirvenin ana gündemi ise on binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama takvimi olacak.

TOPLANTININ ANA GÜNDEMİ ATAMA TAKVİMİ

Beştepe'de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde öğretmenlere kadro tahsisine ve atama takvimine ilişkin ayrıntılar gündeme gelecek. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın branş bazlı çalışmaları gerçekleştirilmesi bekleniyor.

İÇ VE DIŞ SİYASETTE ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine toplantısında, iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar da değerlendirilecek. Terörle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde süren operasyonlar değerlendirilecek. 31 Mart öncesi seçim güvenliği için yurt genelinde alınacak tedbirler görüşülecek.

EKONOMİDE YOL HARİTASI GÖRÜŞÜLECEK

Ekonomideki yol haritası da kabine toplantısında masada olacak. Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar ele alınacak.

DIŞ POLİTİKANIN GÜNDEMİ: GAZZE

Dış politikada ana gündem, 'Gazze' olacak. İsrail'in yaptığı katliamı durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi, Gazze'ye insani yardımın ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi konuları istişare edilecek.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Kabine Politika Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Birol Güven kimdir, Birol Güven, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Galatasaray UEFA Konferans ligi muhtemel rakipleri kim? 2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri! Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)? 23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi! 23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 23 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim?
500

Yorumlar (13)

haksız mıyım:

pek çok genç, atanıncaya kadar öğretmen olmak için can atar. öğretmen olunca maaş yetmiyor diye ağlar. olma o zaman kardeşim. pek çoğu atanana kadar kedi gibi, atandıktan sonra burnu kafdağında, konuşulmaz. mütevazi olun, kibar olun hocalar

53
44
yanıtYanıtla
Mark Kolçak:

Umarım cumhurbaşkanımız berkar insanlar içinde bir çözüm bulur. Bekar insanlara 10 metre kare toprak yani arsa lazımdır üzerinde çamur ve tahtalar ile ev yapıp içinde yaşayabilmeleri için.

40
15
yanıtYanıtla
Fatih :

aga sen kimsin yaa? nasıl her haberin altına saçma yorum yapmayı başarıyorsun.:)

yanıt38
yanıt2
Mark Kolçak:

Sayın Fatih.. Bir düşün birisi sana yazdığın yazının aynısını yazmışdı ve sen ise okuyordun. Üzülürmüydün.. üzülmezmiydin ? .. üzülmezdin dersen problem yok.

yanıt3
yanıt16
Gerçekçi Olalım:

dünyadan vazgeçmiş sanırım... dünya gerçeklerinden bi haber felsefe yapıyor...

yanıt11
yanıt0
Metin Yalcin:

Boş beleş Budist felsefeyi burada kimse takmaz boşa uğraşma, senin yerin uzak doğu budist tapınakları veya sana sağlam ayar verecek sağlam bir psikiyatrist ..

yanıt4
yanıt0
Perwer:

Mark kolçak: sen her şeyin şans eseri oluştuğunu söylüyorsun, o halde cumhurbaşkanından yardım istemek yerine inandığın şansına bırak işini. Sana tavsiyem 10 metre karelik toprak istemek yerine yakın olduğun elazığ’daki malum hastaneye başvurman

yanıt3
yanıt0
Osman Öner:

Yalan algı içi boş tablet bilgisayar da olduğu gibi bunların şartlar altında verdiği bilgisayar mimarlık ve mühendislik öğrencilerin hiç bir işine yaramıyor, en uygunu 35 bin TL ye aldım

25
2
yanıtYanıtla
Adnan TAM:

Masadaki konuların en başında enflasyonun nedeni petrol fiyatları olması lazım gerisi ikaye

22
3
yanıtYanıtla
mahalle sakini:

Bin kişilik ihtiyaca 10 bin kişi öğretmenlik yazıyor atanamayınca sövüyorlar. Öğretmen olacaklar ama en basit bir hesabı öğrenmekten acizler. Sonra ülke niye gelişmiyor, nasıl gelişsin dışkısını yiyenler profesör diye üniversitelerde ders(!) veriyor.

11
11
yanıtYanıtla
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title