Haberler

Erdoğan ile Şimşek arasında ipler kopma noktasına mı geldi? Cumhurbaşkanlığından açıklama var

Güncelleme:

31 Mart seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iplerin kopma noktasına geldiği ve ikili arasındaki ilişkinin "küresel" güçlerin devreye girmesiyle düzeldiği iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Bazı basın yayın organlarında yer alan haberleri yalanlayan İletişim Başkanlığı, "Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı bundan sonra da kararlılıkla sürdürülecektir" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında yerel seçimler öncesinde büyük bir kriz yaşandığı ve iplerin kopma noktasına geldiği iddia edildi. Erdoğan ile Şimşek arasındaki gerilimin 'küresel' güçlerin devreye girmesi ile yumuşadığı öne sürüldü.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN YANIT GELDİ

Bazı basın yayın organlarında yer alan söz konusu haberlere ilişkin İletişim Başkanlığından bir açıklama geldi. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Şimşek arasında kriz yaşandığı iddialarını yalanladı.

"ERDOĞAN-ŞİMŞEK" KRİZİ İDDİASI YALANLANDI

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; "Bazı basın yayın organlarında yer alan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü" iddiası doğru değildir.

"HERHANGİ BİR GERGİNLİK YAŞANMAMIŞTIR"

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.

"PROGRAM KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR"

Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir."

İletişim Başkanlığı: Erdoğan ile Şimşek arasında seçim öncesi kriz yaşandığı iddiası doğru değil

İletişim Başkanlığı: Erdoğan ile Şimşek arasında seçim öncesi kriz yaşandığı iddiası doğru değil

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Hazine Ve Maliye Bakanı Recep Tayyip Erdoğan Orta vadeli program Mehmet Şimşek Ekonomi Maliye Finans Politika Ekonomi Güncel Haberler

MGK sonrası 7 maddelik bildiri: Irak ve Suriye'de terör örgütleri tüm unsurlarıyla bertaraf edilecek

MGK sonrası 7 maddelik bildiri: Irak ve Suriye'de terör örgütleri tüm unsurlarıyla bertaraf edilecek

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Meclis'te görüştü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Meclis'te görüştü

500

Yorumlar (38)

Ercan cıftcı:

Bu türde dedikodu çıkaranların, yayanların amacı ekonomiyi olumsuz etkilemektir. Organize saldırı sırası Mehmet Şimşek' e gelmiş anlaşılan. Birileri düğmeye basmış.

301
328
yanıtYanıtla
Halil Yılmaz:

Olumsuz olarak etkilenen ekonomimi kaldı. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Anlaşılan fatura şimşeğe kesilecek

yanıt287
yanıt102
haksız mıyım:

Hangi ekonomiden bahsediyorsun bir Kuveyt dinarı 100 Türk lirası, 1 ekmek 10 Türk lirası. Ekonomist dede ekonominin içinden geçeli uzun zaman oldu sen hala uyumaya, rüya görmeye mi devam ediyorsun.?

yanıt259
yanıt45
haksız mıyım:

lan bit yavrusu çakma haksız mıyım.... bakıyorum da yazdıkça yazıyosun elin nikiyle... nikimi çok mu sevdin::)))

yanıt15
yanıt126
haksız mıyım:

hoşgeldin sade. ıslık çalmaya göreyim hemen yetişiyorsun, affferin oğluma benim:)))işte az önce dediğim buydu. sadeye batıyorsam, fırat taş mı tas mı ne hırbosuna batıyorsam bilin ki ben gerçek haksız mıyım. diğeri de cehp nin zavallı taklitçisi:)))

yanıt6
yanıt939
haksız mıyım:

haksız mıyım: Senin kalbin kararmış, çok kötü bir insansın... Komşusu açken tok yatan bizden değildir sen bizden değilsin haksız trol.

yanıt144
yanıt6
Firat Tas:

Tavukta bile bu haksız trolldan daha fazla beyin vardır yine azıcık kuş kadar beynini evde unutmuş ve saçmalamış herzamanki gibi:))

yanıt118
yanıt3
Koray dinç:

şimşekte bu kadar şatafata umudunu keserek düzelmeyeceğini anlamıştır, günlük 15 milyon saray gideri, 40 arabayla cuma namazı

239
73
yanıtYanıtla
Hsn:

Birde cumhurbaşkanı olmadığı halde 40tane arabayla cuma namazına giden İmamoğlu var

yanıt170
yanıt210
VEFA:

NAS var NAS, Mehmet Şimşek de kim oluyor. . Gitti gider, az kaldı.

164
47
yanıtYanıtla
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title