HDP'li Kerestecioğlu: "Belediyesi, valiliği el ele vermiş, Ankara'da kent suçu işliyor" - Haberler
Haberi Paylaş

HDP'li Kerestecioğlu: "Belediyesi, valiliği el ele vermiş, Ankara'da kent suçu işliyor"

AA - Ertuğrul Subaşı - Politika
 - Güncelleme:
HDP'li Kerestecioğlu: 'Belediyesi, valiliği el ele vermiş, Ankara'da kent suçu işliyor'

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Ankara'daki Abdi İpekçi Parkı'nda yapılan çalışmalarla kent hafızasının yok edildiğini savunarak, "Belediyesi, Valiliği el ele vermiş, Ankara'da restore adı altında kent suçu işliyor.

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Ankara'daki Abdi İpekçi Parkı'nda yapılan çalışmalarla kent hafızasının yok edildiğini savunarak, "Belediyesi, Valiliği el ele vermiş, Ankara'da restore adı altında kent suçu işliyor." dedi.

Kerestecioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, toplum, kent, doğa ve insanca bir yaşam için mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Abdi İpekçi Parkı'nda, önce Valiliğe ek hizmet binası için çalışma yapıldığını, park içindeki havuzun da betonla doldurulduğunu ifade eden Kerestecioğlu, "Belediyesi, Valiliği el ele vermiş, Ankara'da restore adı altında kent suçu işliyor. Güya insan odaklı, çevre dostu belediyecilik yapılacaktı ama anlaşılan Ankara Belediyesinin de kentsel tasarımdan anladığı yine asfalt, beton belediyeciliği." diye konuştu.

Kerestecioğlu, Kurtuluş Parkı'nın da bakımsız bırakıldığını, vatandaşların bu parklardan uzaklaştırılmak istendiğini savunarak, Ankaralıların parklarından vazgeçmemesini istedi.

AA / Ertuğrul Subaşı - Politika

Halkların Demokratik Partisi Abdi İpekçi Parkı Milletvekili Ankara Politika Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title