Petrol Ofisi'nden 311 Milyon YTL Net Kar

Petrol Ofisi'nden 311 Milyon YTL Net Kar

Petrol Ofisi'nin Net Karı Geçen Yıla Oranla Yüzde 35 Artarak 311 Milyon YTL'ye Çıktı.

Petrol Ofisi'nden 311 Milyon YTL Net Kar

Petrol Ofisi, 2007 yılında net karını geçen yıla oranla yüzde 35 artırarak 311 milyon YTL oldu.


Petrol Ofisi, 2007 yılı finansal sonuçlarını yazılı açıklamayla duyurdu. Buna göre, şirketin net satış tutarı 13.414 milyon YTL (10.3 milyar dolar); faiz, vergi ve amortisman öncesi karlılığı ise 644 milyon YTL (496 milyon dolar) olarak gerçekleşti.


Petrol Ofisi'nin net karı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 oranında artarak 311 milyon YTL'ye yükseldi.


Petrol Ofisi açıklamasında, yıl içerisinde yakalanan karlılığın, yeni ürünler ve uygulamalara dayanan yüksek operasyonel performans ve YTL'nin değer kazanmasıyla ortaya çıkan kur farkı geliriyle desteklendiğini kaydedildi.


Petrol Ofisi CEO'su Melih Türker, şirketlerinin, tüketicisine ve Türk ekonomisine duyduğu sorumluluğu her faaliyetiyle hissettirdiğini ve değer katma anlayışıyla hizmetlerini sürdürdüğünü belirtti. Yüksek operasyonel performans ve kur farkı gelirinin yanı sıra 2007 yılı sonunda yakaladıkları kar oranının, aynı zamanda müşteri memnuniyetine yönelik çalışmaların bir sonucu da olduğunu dile getiren Türker, "Tüketicisinin beklentilerini en üst seviyede tutmayı ilke edinmiş bir firma olan Petrol Ofisi, bugüne kadar tüketicisini tüm faaliyetlerinin merkezine koyarak, birçok yenilikçi ürüne imza attı. Bu anlayışla üstün nitelikli bir ürün serisi olarak piyasaya sunduğumuz 'V/Max performans serisi' ve geliştirdiğimiz Positive Card hizmeti beklentilere memnun edici bir cevap oldu" değerlendirmesi yaptı. (ANKA)


(EYL/NB/ZG)