Papa'nın Sözlerinin Yankıları Sürüyor

Papa'nın Sözlerinin Yankıları Sürüyor

Roma Katolik Kilisesi'nin Ruhani Lideri Papa 16. Benediktus'un Almanya Seyahati Sırasında Hz. Muhammed Hakkında Kullandığı İfadelerinin Yankıları Devam Ediyor.

Papa'nın Sözlerinin Yankıları Sürüyor

Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus'un Almanya seyahati sırasında Hz. Muhammed hakkında kullandığı ifadelerinin yankıları devam ediyor.

İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberine göre Papa'nın ifadelerinin ardından ortaya çıkan gerilim konusunda ilk kez bugün konuşan İtalya Başbakanı Romano Prodi, "Papa sözlerinin gerçek anlamını açıkladı, bu konuda polemik yapılamaz" dedi.

İtalya'daki merkez sol koalisyon bünyesindeki Değerler İtalyası Partisi'nin lideri ve İmar Bakanı Antonio Di Pietro, İslam dünyasındaki tepkiler sonrasında, Papa'nın Müslümanlardan bizzat özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Afganistan dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada da ''İfadeler İslam'ın iyi anlaşılmadığını gösteriyor, barış ve uzlaşma dininin takipçileri olan Müslümanlardan özürü gerektiriyor'' denildi.

Tunus Yüksek İslam Konseyi ise Papa'nın sözlerini kınayarak, bunları Müslümanların inançlarına ''saldırı'' olarak nitelendirdi.