Bakan Albayrak'ın YEP'i Açıklamasıyla Hareketlenen Dolar, 6,22 Seviyesinde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın konuşmaya başlamasından sonra dolar 6.14'un altını gördü, ardından yönünü yukarı çevirdi. Dolar kuru 6,22, euro ise 6,29 bandında hareket ediyor.

Piyasalar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomik Programı'na (YEP) tepki verdi. Dolar fiyatları 6,22 TL seviyesinde, euro fiyatları ise 7,29 TL seviyesinde hareket ediyor.

DOLAR HAREKETLENDİ

Yeni Ekonomik Programı'na yönelik beklentiler ve gelişmekte olan ülke para birimlerindeki olumlu havanın da etkisiyle dün yönünü aşağı çeviren dolar kuru, güne 6,26 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru gün içerisinde en düşük 6,13 TL'yi, en yüksek 6,28 TL'yi görürken; saat 12.10 itibarıyla 6,22 TL'de hareket ediyor. Euro kuru ise şu dakikalarda 7,29 TL'de bulunuyor.

BAKAN YEP'İ AÇIKLADI

Hazine ve maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni ekonomi programını açıkladı. Orta Vadeli Program, Yeni Ekonomi Programı ismiyle hazırlandı. Programın ana mesajları dengelenme, disiplin ve değişim olarak belirlendi. Yeni program 3 yıllık olacak ve 2019-2021 yıllarını kapsayacak.