Ortaklar Haberleri

Ortaklar haber, Ortaklar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ortaklar - 19.08.2020
Kara yollarında durum
Selçuk-Ortaklar-Aydın yolunun 0-2.
Ortaklar - 18.08.2020
Son dakika haberleri! Sivas'ta köy, mahalle ve sokakta uygulanan karantina sona erdi
SİVAS'ın Yıldızeli ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal izolasyonun sağlandığı 1 köy, mahalle ve sokakta karantina uygulaması bitirildi.  Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Yıldızeli Ortaklar köyü Çavuşlu Mahallesi ile Navruzyaylası köyünde ve ilçe merkezindeki Reşadiye Mahallesi Hamam Sokak'ta uygulanan karantina sonrasında, sosyal izolasyon sağlandığından bugün saat 23: 59 itibariyle karantinanın kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.
Ortaklar - 18.08.2020
Son dakika gündem: Orta Doğu'da büyük güçler rekabeti ve partnerlik stratejisi
Partnerlik stratejisinin temel hususları nelerdir? Partnerlik stratejisi, esasında büyük güçlerle mücadelede uygulanacak bir seçenek. Büyük Güçler Rekabeti döneminin sunduğu bağlamda, büyük güçlerin karşı koyma ve mevzi kazanma arayışları baskın bir eğilim olacağından, bu mücadelede büyük güçler değerli ve stratejik araçlara ihtiyaç duyuyor. Büyük güçlerin bölgesel etkinliği ve baskın olma arzuları da bu temel hedef üzerinden şekilleniyor. Öyle ki partnerlik stratejisi de belirlenen hedeflere ulaşmak üzere mevcut ihtiyaçları karşılamak için ortaya çıkmış bir çözüm yoludur. Bu anlamda, partnerlik stratejisinin odak noktalarına bakılacak olursa, partnerlerin daha şeffaf olması, daha güvenilir ve ölçülebilir olması, bununla birlikte hesap verilebilir olması temel kriterleri oluşturuyor. Bilhassa bölgesel anlamda, daha işlevsel ve kabiliyetli ortaklar yeni bölgesel stratejinin olmazsa olmaz araçları durumunda.
Ortaklar - 16.08.2020
Aydın'da devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı
Selçuk istikametinden Germencik yönüne giden Kenan Ayaz idaresindeki 09 BM 545 plakalı otomobil, Ortaklar Mahallesi'nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.
Ortaklar - 14.08.2020
Bakan Varank : "Bu aylık performansla, dünyada en hızlı toparlanan ilk beş ülkeden biri olduk"
"Küresel ekonomide harekete geçmeyi bekleyen bir talep var" Şu an başta ticaret ortaklarından olmak üzere, küresel ekonomide harekete geçmeyi bekleyen bir talep bulunduğunu dile getiren Varank, "Bu ertelenmiş talep, tüketim ve yatırım artışı olarak sisteme girecek.
Ortaklar - 13.08.2020
Rusya Dışişleri Bakanlığı: "Libya konusunda Türkiye ile müzakereler ağustos, eylül aylarında...
"Yabancı ortaklar, Belarus yönetimine baskı uyguluyor" Zaharova, Belarus'ta kesin olmayan sonuçlara göre, cumhurbaşkanlığı seçimini Aleksandr Lukaşenko'nun kazanması dolayısıyla başlayan protesto gösterilerini de yakından takip ettiklerine değinerek ülkede kamu düzeninin bozulmasından endişe duyduklarının altını çizdi.
Ortaklar - 11.08.2020
Son dakika haber! Almanya'dan Belarus'a protestolarda gözaltına alınanların serbest bırakılması çağrısı
"Ortaklar arasındaki yaptırımlar yanlış yol" Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattının inşası konusuna da değinen Maas, ABD'nin projeye yönelik yaptırımlarla baskı uyguladığını söyledi.
Ortaklar - 11.08.2020
Son dakika haber | Kara yollarında durum
Selçuk-Ortaklar-Aydın yolunun 0-2.
Ortaklar - 04.08.2020
Son dakika haberleri | Sivas'ta iki köy, bir mahalle karantinaya alındı
Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde iki köy, bir mahalle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının yayılarak vatandaşların hayatını tehdit etmesini engellemek ve sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla Ortaklar, Nevruz Yaylası köyleri ile merkez Reşadiye Mahallesi'nin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı bildirildi.
Ortaklar - 04.08.2020
Sivas'ta 2 köy ve 1 mahalle karantinaya alındı
Valilikten yapılan açıklamada, "Koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve köylerimizin sosyal izolasyonunun sağlanması amacıyla Yıldızeli ilçesine bağlı Ortaklar köyü, Navruz Yaylası köyü ve Merkez Reşadiye Mahallesi karantinaya alınmıştır.
Ortaklar - 04.08.2020
Büyükşehir'den 'İhale' açıklaması
"Üst düzey belediye yöneticilerinin ihale ortağı olduğu şeklindeki haberde aynı şekilde doğru olmayan bir haberdir" Belediyemizde Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları dahil hiçbir üst yönetici taşınmazlara ortak olmamıştır. 2886 sayılı yasada ihaleyi yapan kurumdan kimlerin ihaleye katılamayacağı dolayısıyla devir alamayacakları belirlenmiştir. Yasak kapsamı dışında kalan diğer kurum, kuruluş ve belediye personellerinin ortak olmasında hukuken bir sakınca bulunmamaktadır. Ortak olmak isteyenler ihale yasasının 66. Maddesi gereği, ihale alıcısı muvafakat eder ve belediyede onaylarsa taşınmaza ortak olabilirler veya doğrudan belediyenin onayı olmaksızın kooperatife üye olabilirler. Taraflar belediyemize gelerek ortaklığa muvafakatlarının olduğunu ve onay verilir ise hisselerine düşen bedeli peşin olarak belediyeye ödemek istediklerini beyan etmişlerdir. Covid-19 salgınının etkili olduğu bir dönemde belediyemizin içinde bulunduğu mali yapıda gözetilerek kanunen bir sakınca olmadığından ihale yasasının 66. Maddesi gereğince hem kooperatiften hem de şahıslardan dilekçe alınmış, 14.05.2020 tarihinde devir işlemine onay verilmiştir. Onay sonrası ortaklar hisse bedellerini belediyemize peşin olarak ödemişler böylece belediyemiz 18 taksitle alacağı 22.
Ortaklar - 29.07.2020
Sivaslı çiftçi tarlasında kimyon yetiştirdi
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Sivas Valisi Salih Ayhan, Yıldızeli ilçesi Ortaklar köyünde kimyon ekili Veli Şentürk'e ait 100 dönüm arazide incelemede bulundu.
Ortaklar - 23.07.2020
Vakıf Kültür Varlıklarının Restorasyonlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de
Katılma yasakları, sözleşmeyi uygulayan Bakanlık tarafından verilecek. Haklarında yasaklama kararı verilen tüzel kişilerin şahıs şirketi olması halinde şirket ortaklarının tamamı hakkında, sermaye şirketi olması halinde ise sermayesinin yarısından fazlasına sahip olan gerçek veya tüzel kişi ortaklar hakkında birinci hükmüne göre uygulanacak.
Ortaklar - 18.07.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'ndan "Aydın-Denizli otoyolu" açıklaması Açıklaması
Karaismailoğlu daha sonra AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Mustafa Savaş, Rıza Posacı, Bekir Kuvvet Erim ve AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen'le yapımı devam eden Ortaklar-Selçuk kara yolunu inceledi.
Ortaklar - 09.07.2020
Ünlü tekne tasarımcısı Rıza Tansu'nun şirketinin iflasına karar verildi
BİRLEŞİK Arap Emirlikleri vatandaşı Mashwi Yased Bayat Al Qubaisi, 44 metrelik tekne için 5 milyon 222 bin euro ödeme yaptığı halde teknesinin imal edilip kendisine teslim edilmediğini öne sürerek yaptığı başvuru üzerine ünlü tekne tasarımcısı Süleyman Rıza Tansu'nun şirketi Tansu Deniz Araçları İmalatı A.Ş.'nin iflasına karar verildi.  Dava dosyasına gelen bilirkişi raporunda şirketin ortaklarının 5 ay içinde şirketten 19 milyon 852 bin lira para çektiğine dikkat çekilerek, "Sayın mahkemenizce şirketin içinin hileli işlemler neticesinde boşaltıldığı kanaatine varılması halinde davalı şirketin iflasına karar verilebileceği" görüşüne yer verildi.
Ortaklar - 06.07.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Barolara ilişkin kanun teklifinin komisyon görüşmelerinde yaşananlara değinen Oluç, "Bu teklifi getiren iktidar partileri, ortaklar teklifi savunamadılar.
Ortaklar - 06.07.2020
Durması beklenen çarklara hız veren fabrika 7 milyon koruyucu tulum ihraç etti
Türkiye'nin 1 milyar doların üzerinde ihracat yapan 19'uncu ili olan Çorum'da bir tekstil fabrikasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde üretilen 7 milyon koruyucu tulum ve 1 milyon ceset torbası, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Kazakistan'a gönderildi. Tekstil mühendisi Sedat Karaağaç ve İbrahim Çetintürk, geçen yıl nisan ayında Çorum-Ankara kara yolu üzerindeki 3 bin metrekare kapalı alanda tekstil fabrikası kurdu. İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerindeki markalara üretim yapmaya başlayan ortaklar, Kovid-19 salgınının baş gösterdiği dönemde üretim bandını kapatmak yerine medikal ürün üretimine yöneldi.
Ortaklar - 05.07.2020
Bayburt'ta kaz çiftliği kuran üç arkadaş siparişlere yetişemiyor
"Linda", "Çin" ve "Max" cinsi 700 kaz yavrusu alarak işe başlayan ortaklar, kuluçka makinesine bıraktıkları yumurtalardan çıkan civcivleri de yetiştirerek gelen talepleri karşılamaya çalışıyor.
Ortaklar - 03.07.2020
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Çavuşoğlu ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu: (2)
"İş ve ekonomi alanında ülkelerimiz çok iyi bir şekilde çalışabilirler" Bir Ukrayna marketinde Türk ayranını satın aldığına değinen Kuleba, şunları kaydetti: "Maalesef Ukrayna ürünleri, Türk pazarında bu kadar geniş kapsamlı sunulmadı. Ama eminim ki Türk tüketicilerinin memnuniyet duyduğu ürünlerimizi buraya da gönderebiliriz. Böylece yararlı dengeyi yakalayıp, ticaretimizi ileriye daha da taşıyabiliriz. Bunu, serbest ticari anlaşması sayesinde gerçekleştirebiliriz. Bugün Türk mevkidaşımla şöyle bir anlaşmaya vardık: Bu meseleyi olumlu bir sonuca bağlamak adına elimizden geleni yapacağız. Ticari konularla ilgilenen arkadaşlarımız, bu konuyla ilgili çalışmaya devam edecek. Hem liderlerimiz hem de dışişleri bakanları ve ticaret bakanlarımız da bu meseleyi bir neticeye bağlamak için elinden geleni yapmaya hazırlar. Her iki tarafın da isteği, iradesi var. Özellikle iş ve ekonomi alanında ülkelerimiz çok iyi bir şekilde çalışabilirler. Bugün ekonomik konuları da ele aldık. Mevlüt Bey ile salgının sebep olduğu etkileri minimize etmek için elimizden geleni yapacağız. Karşılıklı olarak iş yerleri temsilcileri için yeni imkanlar sunmalıyız." Kuleba, Ukraynalı turistlerle aynı uçakla Türkiye'ye geldiğini belirterek, şöyle devam etti: "Ukraynalılar arasında Antalya çok popüler. Ukrayna'da, gerçekten Türkiye'de tatil yapmak isteyen çok fazla turistimiz var. Türkiye'ye minnettarız. Sadece uçak seferleriyle değil, aynı zamanda vatandaşlarımızın güvenli bir tatil geçirebilmeleri için ilgili tüm önlemleri aldılar. Türkiye'ye Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliği konusundaki desteği için de teşekkür ediyorum. Kırım'ın yasa dışı işgalini tanımadığı için teşekkür ederiz. Sözde kalmıyor ve gerçekten desteklerini hissediyoruz. Ukrayna ve Türkiye, gerçekten güvenilir dost ve ortaklar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ortaklar Haberleri | Ortaklar Haber - Haberler - Sayfa 4 - Ortaklar haberleri, son dakika ortaklar haber ve gelişmeleri burada. Kazadan sonra yolu trafiğe kapatan köylüler, aydınlatma ve EDS istedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 02:03:07. #1.14#

title