New York: Bakan Gül Dışişleri Bakanları ile Kahvaltılı Toplantıda Biraraya Geldi

New York: Bakan Gül Dışişleri Bakanları ile Kahvaltılı Toplantıda Biraraya Geldi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na Katılmak Üzere New York'ta Bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Çok Sayıda Ülkenin Dışişleri Bakanıyla Biraraya Geldiği Kahvaltılı Toplantıda, BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos ile Dostça Görüntüler Sergiledi.

New York: Bakan Gül Dışişleri Bakanları ile Kahvaltılı Toplantıda Biraraya Geldi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'ta bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, çok sayıda ülkenin dışişleri bakanıyla biraraya geldiği kahvaltılı toplantıda, BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos ile dostça görüntüler sergiledi.

Kahvaltı sonrasında Dışişleri Bakanı Gül ve İspanya Dışişleri Bakanı Moratinos, ortak bir basın açıklaması yaptı. İspanya Dışişleri Bakanı Moratinos, "Bakan Gül ile Medeniyetler İttifakı Projesi Dostlar Grubu'yla bu sabah kahvaltılı bir toplantıda biraraya geldik ve daha sonra BM Genel Sekreteri Annan'la görüşerek, toplantıda aldığımız izlenimleri onunla paylaştık" dedi. Dışişleri Bakanı Gül ise, "İspanya Dışişleri Bakanı Moratinos'le beraber Medeniyetler İttifakı Projesi Dostlar Grubu'yla kahvaltılı bir toplantı yaptık. Büyük ilgi gören toplantıya birçok ülkenin dışişleri bakanları katıldı. Girişimlerimin farklı kültürlerin, dinlerin ve toplumların birbiriyle daha iyi anlaşmasına katkıda bulunmasını umut ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA