Milas'taki Balık Ölümleri

Milas'taki Balık Ölümleri

Muğla'nın Milas İlçesinde Yaşanan Balık Ölümleriyle İlgili Bir Açıklama Yapan Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Yeni Balık Sezonu Öncesi Balık Çiftliklerinin Taşınacağını Söyledi.

Milas'taki Balık Ölümleri

Muğla'nın Milas ilçesinde yaşanan balık ölümleriyle ilgili bir açıklama yapan Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, yeni balık sezonu öncesi balık çiftliklerinin taşınacağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lütfi Yiğenoğlu, "Balık çiftlikleri, turizm sezonu öncesinde hızla açığa taşınacak. Bunun için gerekirse toplu ÇED raporu alınacak. Bu çiftlikler turizm sezonu öncesi taşınmazsa bölgede sıkıntı yaşanabilir. Aldığım bilgilere göre, açık denizde balık ölümleri yaşanmamış. Bu bizi umutlandırdı ve sevindirdi" dedi. Gazetecilerin "Çiftliğindeki balıkları Aydın'ın Didim ilçesi açıklarındaki başka bir çiftliğe taşıyan üreticiye ceza verildi mi?'' sorusunu da yanıtlayan

Yiğenoğlu, "Ceza verildiği doğru. Bölgedeki üreticilerin çiftliklerini taşıyacakları yerler belirlendi ve kendilerinden başka bölgelere taşıma yapmamaları istendi. Ayrıca Aydın'ın Didim ilçesinde balıkların taşındığı çiftliğin de belli bir kapasitesi var" ifadelerini kullandı.

(MH-SE-OK-Y)