Mersin Emniyeti'nden Eğitim-öğretim Yılı Tedbirleri

Mersin Emniyeti'nden Eğitim-öğretim Yılı Tedbirleri

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Öğrencilerin 2007-2008 Eğitim-öğretim Yılını Huzurlu Bir Ortam İçerisinde Sürdürebilmeleri İçin Bir Dizi Tedbir Alındığını Bildirdi.

Mersin Emniyeti'nden Eğitim-öğretim Yılı Tedbirleri

Mersin Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin 2007-2008 eğitim-öğretim yılını huzurlu bir ortam içerisinde sürdürebilmeleri için bir dizi tedbir alındığını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde, öğrenci sayısı kalabalık olan 40 okulda yoğun olmak kaydıyla tüm okulların bulunduğu bölgelerde yaya ve motorize ekiplerin, özellikle öğrencilerin giriş ve çıkış saatlerine göre görevlendirildiği kaydedildi. Ders saatlerinde meydana gelebilecek olaylara da anında müdahale etmek amacıyla görevlilerin okulların yöneticileriyle irtibat halinde olacağı belirtilirken, ayrıca trafik yönünden de öncelikli olarak trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki okulların belirlenerek, okullara yakın geçiş noktası olan kavşaklarda denetime ağırlık verileceği vurgulandı.

Açıklamada, öğrencilerin can güvenliğini güvence altına almak için servis araçlarının yerinde denetimini gerçekleştirerek, kazaları önlemenin amaçlandığı kaydedildi.

(ÖT-MT-MT-Y)

14.09.2007 16:57 TSİ